DA motoruyla ilgili yardım bilgi

Tamam arkadasim uzatmaya gerek yok. Biz haksızız. Cevap vermek isteyen varsa verecektir zaten. Haklısın bazen susmak en iyisi. Neden cevap verdiysem sanki Suç bende işte kusura bakma.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Gönderdiğiniz dosyayı inceledim ancak motor uçları arasındaki potansiyel farkın ne olması gerektiği hakkında bir bilgi bulamadım. Arkadaşımla uçlar arasındaki potansiyel farkın 0 ile dc motor gerilim seviyesi arasında olması gerektiğini düşünüyoruz ama böyle anlamsız bir soru karşısında kesin cevap bulamadık.

Bir sürü DC motor çeşiti var hepsinde bir çok parametre var. Bu kadar parametre varken elinizdeki motorun kayıplarını güç değerlerini oturup hesaplayamazsınız. Uygulanan gerilime göre çektiği akımda değişeceğinden tatbik edilen giriş gücünü de hesaplamak pek mümkün olmaz. Bunu ancak deneysel olarak belirleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Tamam gerekli cevaba net ten ulaştım DA motorların uçları arasında küçük bir fark olduğunda dahi dönebiliyor , esitlendigi anda duruyormus. Bu bilgiyi de paylaşmış olayım eğer yorum yapmak isteyen arkadaşlar olursa. Umarım doğrudur . YaşlıUzman ilgi için ayrica tekrar teşekkürler ...

Tamam gerekli cevaba net ten ulaştım DA motorların uçları arasında küçük bir fark olduğunda dahi dönebiliyor , esitlendigi anda duruyormus. Bu bilgiyi de paylaşmış olayım eğer yorum yapmak isteyen arkadaşlar olursa. Umarım doğrudur . YaşlıUzman ilgi için ayrica tekrar teşekkürler ...

Milin harekete geçebilmesi için Giriş gücünün yani motor giriş gücünün, motor kayıplarından büyük olması gerekir sorunuzun cevabı budur. DC motorun harekete başladığı anki güç DC motorun kayıplarına eşittir, çekilen akım ve tatbik edilen gerilimide deney yaptığınız için görürsünüz.
O küçük fark dediğiniz baştan beri size anlatmaya çalıştığım kayıp güçler...

Forum istatistikleri

Konular
128,260
Kullanıcılar
450,082
Son üye
feritkvl14

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri