Elektronik güç tasarrufu cihazı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sn Ayhani size de sorayım,
Tasarrufun kaç W'lara çıkabileceğini önceki sayfalarda hesapladık(ispatladık) siz de kabul ettiniz.
Şimdi diyorsunuz ki ama kayıplar var. Sorum şu kayıpların nerden geldiğini kendi cümlelerinle anlatabilirmisiniz?
Okuma yazma biliyorsan emonun raporunu oku orada kayıplar yazıyor. Ben nerede tasarrufu kabul etmişim?

Sn Ayhani size de sorayım,
2 sigorta röle takmakla elekrik uzmanı mu olunuyor ?

Bakın şimdiye kadar palavralarınıza cevap verdik. Ama siz bir si....ik yarışına girmişsiniz, kendinizi tatmin etmeye çalışıyorsunuz.
Siz kimsiniz ki hiç tanımadığınız bir insana 2 sigorta takmakla elektrik uzmanı olunmuyor gibi bir ithamda bulunabiliyorsunuz?
Yaşınızı bilmiyorum ama muhtemelen 25 yaş altı birisiniz.
Bakınız acizane edindiğim tecrübelere göre, gerçekten bilgili insanlar, hiç tanımadığı meslektaşlarının karşısında, her zaman mütevazi olur hele hiç tanımadığı kişileri 2 sigorta takmak gibi bir şeyle itham etmez.
Bu tip insanlar EN İYİ BİLDİĞİM ŞEY HİÇBİRŞEY BİLMEDİĞİMDİR Sözünü şiar edinmişlerdir.

Size son sözüm gerçekten bir psikolağa görünmeniz!

Daha laf kalabalığına girmeyin siz aliyyul ala elektrikçisiniz, biz 2 sigorta takan çakma elektrikçileriz.

Hocam , kimbilir kaç yaşındasınız , kaç yıldır meslek içindesiniz , sizden kaç yaş küçük meslektaşına (gerçi meslaktaşı da kabul etmiyorsunuz) bildiği bir konuyu paylaşıyor diye her 2 mesajınızda bir Ona AÇIK AÇIK LAF ÇARPIYORSUNUZ , bunları yazmaktan da utanmıyorsunuz. Bu mu yenileri mesleğe teşvik edişiniz? Sakin kafayla oturun yazılarınızı okuyun lütfen benim her HESAPLAMAMA , siz her seferinde HAKARET ve LAF çarpma yoluyla karşılık vermişsiniz....
soru: siz beni ne kadar tanıyorsunuz ? , ben yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla o yorumu yaptım...

Son düzenleme:
soru: siz beni ne kadar tanıyorsunuz ? , ben yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla o yorumu yaptım...

CEVAP: Ben sizi hiç tanımıyorum. Onun içindir ki sizin asıl branşınıza laf etmiyorum. Yani çıkıp çakma mekatronikçi veya iki vida sıkmayla iki direnç bağlamayla mekatronikçi olunmaz demiyorum.

Yazılarımda hakaret içeren tek bir husus yok! Etrafımda nezaketimle tanınırım.

Bir tutturmuşsunuz HESAPLAMA HESAPLAMA neyi hesaplamışsınız. 0,001 wattlık kazanca kazanç diyorsanız ben size başta dedim bir daha diyorum siz aliyyul ala elektrikçisiniz bizler çakmayız.

Siz karşınızdakine iki sigorta takmakla itham ederek hakaret ediyorsunuz.
Siz zannediyorsunuz ki vay be ben ne güzel formüller döktürüyorum bak şuna bir formül bile yazamıyor?
Halbuki malumu ilan etmek için uğraşmak saçmalık olur. Ve kesin bildiğimiz bir konudada birilerine kendimi ispat etmek için formül falan yazmam!

Hocam artık sizinle laf yetiştiremem. Bu saçma tartışma burada bitmiştir.
Ben yine tasarruf cihazı yapıp sattığını iddia eden şarlatanlarla her düzeyde savaşacağım (Lafım size değil ha bu cihazdan sizde yaparsanız lafım size de).

___

Elektrikçilere laf anlatılmıyor: ) yine uzaklaştırma alıcam forumdan.
Bakın burada siz kendiniz ifşa etmişsiniz zaten. Kimin hakaret ettiği ortada. Birilerine hakaret etmişsiniz ki daha önce forumdan uzaklaştırılmışsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bakın burada siz kendiniz ifşa etmişsiniz zaten. Kimin hakaret ettiği ortada. Birilerine hakaret etmişsiniz ki daha önce forumdan uzaklaştırılmışsınız.
Aynen öle , nerde beleş oraya yerleş düşüncesinde , hazırcılığa alışan mühendis adaylarını , araştırmaya yönlendirmek için sert bir şekilde uyardığımda almıştım onu... Kalem kağıt oynatmadan hazır ödev istiyorlardı...

Dediğiniz gibi bitirelim en iyisi.

-------------------

Analizör , kondansatörün kayıplarını hesaba katmıyorsun demişti , o konuda konuşayım az da olsa , aslında ukalalık seviyesinde çok uzun bir mesaj yazmıştım kondansatör modellemesi ve iç kayıpları ile ilgili ama artık uzatmak istemiyorum.

Açtığım ilk Güç Kondansatörü teknik dökümanında kayıpların 0.2W/KVar 'den de az olduğunu gördüm . Bu alanda kondansatörlerin kayıp değerlerinin önemi çok olduğundan eminim daha düşük kayıp değerlikli kondansatörlerde de vardır.

Büyük çaplı bir kondansatörlerden kayıp örnekleri buldum ki , bu iş için kullanılabilecek kondansatörlerin kayıplarının çok daha az olabileceği görülsün.

-------

EMO'nun da bir çalışmasını buldum, tüm dediklerimi özetlemiş :
, "...Bu süre içinde sistem
indüktif karakterde olup, kompanzasyon
gerçekleşmemiştir. Sistemde meydana gelen aktif
kayıplar, Pk = RI (1)
ile ifade edilir. Bu ifadeden görüldüğü gibi güç kaybı,
direnç ve şebekeden çekilen görünür efektif akımın
karesi ile çarpımından meydana gelmektedir. Görünür
akım içerisinde reaktif bileşenin azaltılması, oluşan aktif
kayıpları da azaltacaktır."

Aynen öle , nerde beleş oraya yerleş düşüncesinde , hazırcılığa alışan mühendis adaylarını , araştırmaya yönlendirmek için sert bir şekilde uyardığımda almıştım onu... Kalem kağıt oynatmadan hazır ödev istiyorlardı...

Dediğiniz gibi bitirelim en iyisi.

-------------------

Analizör , kondansatörün kayıplarını hesaba katmıyorsun demişti , o konuda konuşayım az da olsa , aslında ukalalık seviyesinde çok uzun bir mesaj yazmıştım kondansatör modellemesi ve iç kayıpları ile ilgili ama artık uzatmak istemiyorum.

Açtığım ilk Güç Kondansatörü teknik dökümanında kayıpların 0.2W/KVar 'den de az olduğunu gördüm . Bu alanda kondansatörlerin kayıp değerlerinin önemi çok olduğundan eminim daha düşük kayıp değerlikli kondansatörlerde de vardır.

Büyük çaplı bir kondansatörlerden kayıp örnekleri buldum ki , bu iş için kullanılabilecek kondansatörlerin kayıplarının çok daha az olabileceği görülsün.

-------

EMO'nun da bir çalışmasını buldum, tüm dediklerimi özetlemiş :, "...Bu süre içinde sistem
indüktif karakterde olup, kompanzasyon
gerçekleşmemiştir. Sistemde meydana gelen aktif
kayıplar, Pk = RI (1)
ile ifade edilir. Bu ifadeden görüldüğü gibi güç kaybı,
direnç ve şebekeden çekilen görünür efektif akımın
karesi ile çarpımından meydana gelmektedir. Görünür
akım içerisinde reaktif bileşenin azaltılması, oluşan aktif
kayıpları da azaltacaktır."

Ne kadar azalttığı ispatlanmış :)

Neyin peşindesin sen koçum? Madem kondansatör kaybı çok az o zaman sende bir kutu yap içine 1 kondansatör koy ve milleti kazıkla, pardon tasarruf etmesini sağla :cool:

Hay Allah bazı çakallar senden önce davranmış tühhh neyse :D Amacın dolandırıcılıksa bunu Türkiyede rahatlıkla yapabilirsin buna engel yok hapse atmıyorlar,tutuklamıyorlarda,hesap bile sormuyorlar yolun açık olsun...

yazımın alıntısını yaparken son kısmını da alsaydınız keşke , gözden kaçtı galiba...

İçinde elektronik devre var diyorlar bide halbuki oradaki 4 tane diyot ledleri yakmak için!

İçinde elektronik devre var diyorlar bide halbuki oradaki 4 tane diyot ledleri yakmak için!
Haklısınız , bu üreticiler para kazanma işine kime kaktırırsak mantığıyla yaklaşıyorlar. Bir kutu içinde 2 kondansatöre 200 lira çekiyorlar...

Haklısınız , bu üreticiler para kazanma işine kime kaktırırsak mantığıyla yaklaşıyorlar. Bir kutu içinde 2 kondansatöre 200 lira çekiyorlar...

Bencede aslında kondansatör alış fiyatı ve plastik kutu maaliyetine %10 kar koysan insanlar bir deneyelim nasıl olsa ucuz diye kapışır böylelikle hem daha çok kişiyi kazıklamış hemde daha çok para kazanmış olursun :D senin kafa iyi çalışıyor camby ortak olalım mı? Ama ben hiç haram yemedim bugüne kadar parada çok tatlı ne yapsam ki :rolleyes: iki arada bi derede kaldım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,303
Kullanıcılar
450,142
Son üye
efe_2.0s

Yeni konular

Geri