Eski tip BEKO buzdolabı iç fanı kablosu 150 volt ac gösteriyor. ve çalışmıyor. Bu kabloda arıza mı var? fan sağlam 220 v ile çalışıyor?

eski tip BEKO buzdolabı iç fanı kablosu 150 volt ac gösteriyor. ve çalışmıyor. Bu kabloda arıza mı var? fan sağlam 220 v ile çalışıyor? Ben iç ünite fanı söktüm temizledim ve 220 v verdim çalışıyor ama yerine takınca çalışmıyor. Elektriğini öçtüm 150 volt ac verdi. Bu kabloyu nasıl değiştireceğim?

eski tip BEKO buzdolabı iç fanı kablosu 150 volt ac gösteriyor. ve çalışmıyor. Bu kabloda arıza mı var? fan sağlam 220 v ile çalışıyor? Ben iç ünite fanı söktüm temizledim ve 220 v verdim çalışıyor ama yerine takınca çalışmıyor. Elektriğini öçtüm 150 volt ac verdi. Bu kabloyu nasıl değiştireceğim?
kablodan önce termostatı bulup onu ölçün bence. sağlam mı bir kontrol edin.

fişi ters takıp deneyince muhtamelen 0v göreceksiniz

Haricen elektrik hattı çektim. Fan 220 V AC çalışıyor artık......

Haricen elektrik hattı çektim. Fan 220 V AC çalışıyor artık......
güzel insan, buzdolabı 24 saat nonstop çalışmaz. termostat ısıyı kontrol eder ve ısı yükselince fan/soğutucu devreye girer. bu termostat arızası gibi görünüyor ama siz benim için fark etmez devamlı çalışsın sonra tekrar arıza verdiğinde düşünürüm derseniz sıkıntı yok. devamke.

Buzdolabının kapısı açıldığında fan durur, kapanınca tekrar çalışır. @paskomya abimin dediğine kulak verip termostatın aynısını alarak değiştirin.

Kapı swicini de ihmal etmeyin.

4te8tiw.jpg

ds4dl8f.jpg

ÇOK teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için - aynen dediğiniz gibi yaptım. Sıkıntı bitti çok sağolun.
biz teşekkür ederiz de, dediğimiz neleri yaptın açıklarsanız daha çok seviniriz. hiç değilse konuyu gören diğer arkadaşlara yol gösterici olur.

termostatı değiştirdim, harici kablo çekmiştim, dolabı matkapla delip kondensere kadar bir delik açıp yeni kabloyu oradan geçirdim. Soğuk hava geçişini engellemek için de aradaki milimetrik açıklıkları silikonla kapattım. Eski kablonun başlangıç noktasına bir devre bağladım, dolap içinde hala çalışma-maya devam ediyordu:) Yani değiştirmekle iyi etmişim. Tekrar teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri