Ev için sigorta seçimleri doğru mu?

Şu eğriyi de kullanarak 2,55 katını nereden bulduğunuzu izah edermisiniz? Ekli dosyayı görüntüle 100540
2 kettle ekle, 3 fırın çıkar, yarım tv aportta tut var mı bu grafikte? 🙂

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaş ani açma yapacağını iddia etmis ama kendisinden bir geri dönüş olmadı.
Orada termik açmadan bahsediyorum, ilk cümlede yazmışım. Kısa sürede termik açar manasında anlık diyorum, manyetik açmadan bahsetmedim.
Şu eğriyi de kullanarak 2,55 katını nereden bulduğunuzu izah edermisiniz? Ekli dosyayı görüntüle 100540

2,55 katını sigortaların termik açma şartlarına göre yazdım. Tabloya göre 1sn ile 60sn ama çizilen eğriye göre 10sn ile 60sn arasında görünüyor.
IMG_20230821_190441.jpg

Son düzenleme:
Orada termik açmadan bahsediyorum, ilk cümlede yazmışım. Kısa sürede termik açar manasında anlık diyorum, manyetik açmadan bahsetmedim.

2,55 katını sigortaların termik açma şartlarına göre yazdım. Tabloya göre 1sn ile 60sn ama çizilen eğriye göre 10sn ile 60sn arasında görünüyor.
Ekli dosyayı görüntüle 100576
Sizin kafanızda bilgiler net değil.

Sizinkiler çok net belli.
Ben size kendiniz ile çeliştiğiniz yeri söylüyorum . Mantıklı cevap veremiyorsunuz. Eğri farklı , metin farklı diyorsunuz . Ben zaten onu kastetmemistim diyorsunuz . Overload eğrileri 1.1 ya da 1.2 katından sonra zamanla kesişmeye başlar . Bu katlardan sonra ani açmanın yapılacağı katlara kadar termik açma süreleri geçerlidir. 2.55 i kim poposunun neresinden uydurmuş - sizi tenzih ediyorum - çok merak ediyorum .

Son düzenleme:
@yakuza283 arkadaşımızın önceki mesajlarından konuya vakıf olduğunu biliyorum. hata, eksik veya yanlış anlama, anlatma varsa düzeltilir. akşam akşam üzmeyelim birbirimizi. ve hemen konuya döneyim bu nominal akımın 2,55 katı bi çok üretici tarafından referans akım olarak kullanılılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,302
Son üye
mel112

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri