evdeki iki uydu alicisi problemi

arkadaslar evde iki ayrı odada iki ayrı marka uydu alıcısı var
anten kabloları 4 lu bir diseq switchten geliyor

bir uydu alıcısını actıgımda digerini etkiliyor

birinde ntv acmassam digerinde ntv izleyemiyorum mesela :)

bu sorunu nasıl cozucem basına gelen varmı ?

onerileriniz nedir

diseq olmaz ya lnb ler farklı olacak yada çok çıkışlı lnb olacak

sizin söylediginiz olay batı ve dogu frenkanslı kanalları açtıgından dolayı oluyor yapılması gereken ya ÜÇLÜ LNB TUTUCU yada 2 4 8 li uçlu elembi alıp takacan sorun oluşmaz merkez i sistemlerdede bu dedigim yöntemi kullanıyorlar sorun olmuyor iyi çalışmalar .

Diseq switch 4 lnb bağlayıp, tek çıkış alınır. Büyük ihtimalle siz lnb bağlanması gereken yerden tv çıkışı aldınız. En basit ve ekonomik çözüm, arkadaşların dediği gibi 2'li lnb bağlamanız.

onerileriniz nedir

çift çıkışlı lnb kullanmanız lazım elinizdeki dıseg iki ayrı uyduyu birleştirip tv ye tek kablo sinyali göndermek için kullanılır oysa siz aynı uyduyu iki ayrı odada kullanmak istiyorsunuz bu sistemin tek yararı istediğiniz odadan tv seyredebilirsiniz dezavantajı ise iki odada aynı anda düzenli izleyemezsiniz çünki dikey yayınlarda lnb ye 13 volt yatay yayınlarda ise 18 volt gönderilir yatay yayınlar öncelik kazanır dikeyi devre dışı bırakır a oadasında dikey bir yayın izleniyorsa b odasından yatay veya dikey bir kanal seçilebilir ama a odasında yatay bir yayın seyrediliyorsa b odasından dikey yayın alınamaz çünki 18 volt geçerlidir aynı durum b den a ya da geçerlidir ve cihazlarınız zarar bile görebilir...çözümünüz ise dediğim gibi basit çift çıkışlı lnb almak..

kesinlikle katılıyorum en basit çözüm çiftli LNB takılması kablolarında çift çanağınız yoksa dısecq anahtardan değil direk LNB çıkışlarına takılması problem tamamen çözülecektir.
çift çanak varsa her ikisinede çiftli LNB ve her ikisinede dısecq anahtar gerekir.

arkadaslar merkezi sistemin oldugu bir evde oturuyorum , catıda kac canak var bilmiyorum ama tahminim iki canak var ,ve nasıl bir lnb var catıda bilmiyorum , cevaplarınızı cok iyi anladım fakat ....

catıdan bir tane kablo geliyor evin odasina ve odanin icindeki kutunun icinde bir tane diseq var ve 2 odaya 2 ayrı kablo bu diseq ten dagılıyor !!!!

arkadaslar merkezi sistemin oldugu bir evde oturuyorum , catıda kac canak var bilmiyorum ama tahminim iki canak var ,ve nasıl bir lnb var catıda bilmiyorum , cevaplarınızı cok iyi anladım fakat ....

catıdan bir tane kablo geliyor evin odasina ve odanin icindeki kutunun icinde bir tane diseq var ve 2 odaya 2 ayrı kablo bu diseq ten dagılıyor !!!!

Bu sistem ile birden çok uydu alıcı kullanamazsınız.

Binanızdaki sisteme uyumlu halde, daireniz için çatıdan kaç tane kablo iniyorsa, aynı anda o kadar sayıda reciever kullanabilirsiniz.

onerileriniz nedir

bir kere uyduları bir birine diseq cihazı ile beraber bağlayamazsın diseq cihazı LNB ile uydu alıcısı arasındaki baglantıları kullanmak içindir
tamammı bu bağlantıyı iptal iki tane uydu alıcısını beraber kullanmak istiyorsanız ikili LNB veya uydu alıcıları için kullanılan anten santralı kullanabilirsiniz eğer uydu alıcıları bir birine diseq ile bağlamayı diretioyorsan sorunların ile beraber yaşamaya devam edebilirsin kolay gelsin:eek::eek:

Oda içindeki kutuda 4 lü diseq var demişsiniz. O gördüğünüz diseq değil, onun adı spliter, yani bölücü' dür. 4 tane uç varsa 1 / 3 dediğimiz spliter'dır. Bir tane girişi var, 3 tane çıkışı var. Yani çatıdan gelen kabloyu 3'e bölmeye, dağıymaya yarar.

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,290
Son üye
Lowery

Yeni konular

Geri