evdeki iki uydu alicisi problemi

Oda içindeki kutuda 4 lü diseq var demişsiniz. O gördüğünüz diseq değil, onun adı spliter, yani bölücü' dür. 4 tane uç varsa 1 / 3 dediğimiz spliter'dır. Bir tane girişi var, 3 tane çıkışı var. Yani çatıdan gelen kabloyu 3'e bölmeye, dağıymaya yarar.

bende tam yazacaktım beni yazmaktan kurtardınız teşekkürler şef

Bu sistem ile birden çok uydu alıcı kullanamazsınız.

Binanızdaki sisteme uyumlu halde, daireniz için çatıdan kaç tane kablo iniyorsa, aynı anda o kadar sayıda reciever kullanabilirsiniz.

malesef katılmıyorum lnb IN ucuna tek kablo girer lnb outtan diğer odaya atlar ve ordaki receverin lnb IN ucuna girer veya splitter ile bölünerek bir kablodan bir kaç oda beslanir ama aynı anda izlenmek istenince yukarda açıkladığımız nedenlere bağlı sorunlar çıkar

Moderatör tarafında düzenlendi:
malesef katılmıyorum lnb IN ucuna tek kablo girer lnb outtan diğer odaya atlar ve ordaki receverin lnb IN ucuna girer veya splitter ile bölünerek bir kablodan bir kaç oda beslanir ama aynı anda izlenmek istenince yukarda açıkladığımız nedenlere bağlı sorunlar çıkar

Çatıdan inen tek kablo ile birden çok recieverin aynı anda çalıştırılamayacağını yazmıştım. Katılmadığınız nokta neresidir?

Çatıdan inen tek kablo ile birden çok recieverin aynı anda çalıştırılamayacağını yazmıştım. Katılmadığınız nokta neresidir?

aynı anda dikey kanallar veya yatay kanallar seyredilebilir ama odanın birinde yatay seçili ise öbür odada dikey seçilemez onu demek istedim

1 arkadaslar benim catıdaki sisteme mudehale etme sansım yok, malum site yonetimi izin vermez buna , catıdan bir kablo geliyor

2 evimin icinde ne yapayımki iki odada iki ayrı receiver la farklı kanalları izleyebiliyim, ne satın almam lazım ? varmı bunun kolay bir cozumu ? cozumu yokmu ?

1 arkadaslar benim catıdaki sisteme mudehale etme sansım yok, malum site yonetimi izin vermez buna , catıdan bir kablo geliyor

2 evimin icinde ne yapayımki iki odada iki ayrı receiver la farklı kanalları izleyebiliyim, ne satın almam lazım ? varmı bunun kolay bir cozumu ? cozumu yokmu ?

Çatıdan tek kablo geliyorsa, 1 den fazla reciever'i aynı anda düzgün bir şekilde çalıştırma şansınız yok.

herkese tesekkurler , konu kapanmistir sanırım , tum arkadaslara hayırlı gunler

site yönetimi ile konuşup çatıdaki multiswitch de yer varsa bir kablo daha çekebilirsiniz. eğer yer yoksa ve sizin gibi talebi olan insanlar bulabilirseniz birlikte başvurup (hali hazırda olan sistem kaskadlı ise) multiswitch e ekleme yaptırabilirsiniz. bence deneyin şansınızı belki bir yolunu bulursunuz.

çift çıkışlı lnb kullanmanız lazım elinizdeki dıseg iki ayrı uyduyu birleştirip tv ye tek kablo sinyali göndermek için kullanılır oysa siz aynı uyduyu iki ayrı odada kullanmak istiyorsunuz bu sistemin tek yararı istediğiniz odadan tv seyredebilirsiniz dezavantajı ise iki odada aynı anda düzenli izleyemezsiniz çünki dikey yayınlarda lnb ye 13 volt yatay yayınlarda ise 18 volt gönderilir yatay yayınlar öncelik kazanır dikeyi devre dışı bırakır a oadasında dikey bir yayın izleniyorsa b odasından yatay veya dikey bir kanal seçilebilir ama a odasında yatay bir yayın seyrediliyorsa b odasından dikey yayın alınamaz çünki 18 volt geçerlidir aynı durum b den a ya da geçerlidir ve cihazlarınız zarar bile görebilir...çözümünüz ise dediğim gibi basit çift çıkışlı lnb almak..

arkadaşlar benımde bu hakkında bır sorunum var.bnım uydu alıcısı tek cıkıslı normal bır uydu canak lnb.öncelerı salonda tv ızlerken bı sorun yoktu fakat doğal olarak başka bır odada tv ızleyecegım ıcın salondakı uydu alıcısını kapatıp ve nerjısını kestikten sonra obur odada ızleyebılıyordum.
gelelim esas konuya evimde yangın cıktı şofben arızasından dolayı neysekı banyo dışında fazla bır hazar yok amma velakın anten kablosunu salona taktığımda tv yı cok rahat bır sekılde ızlıyorum fakat salonu ıptal edıp oturma odasına bağladığımda uydu sınyalı %30 larda
nıyekı bu olay

kabloları komple degıstırdım hatta lnb yı bıle

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,290
Son üye
Lowery

Yeni konular

Geri