fatek 143. fonksiyon

toprak_35

Üye
arkadaşlar merhaba bana fatekte 143. foksiyonun nasıl çalıştıgını ve nasıl kullanıldıgını açıklarmısın

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Selam,

Dostum kullanmadım fonksiyonu ancak bir zorluğu yok gibi.

http://www.fatek.com/Download%20Page/English/FBe_Manual/Advanced/Chapter_13.pdf
http://www.fatek.com/Download%20Page/English/FBe_Manual/Advanced/Chapter_14.pdf

Bunlara baktın mı? Bir de uygulamanda MN serisine ihtiyacın var mı? Uygulamanı tam olarak anlatabilir misin? MN serisi çok eksenli makinelerde kullanılıyor. Tek eksen servo kontrolü yeterli ise MN serisiyle uğraşmana gerek yok.

simdi ben onlara baktım çok bişey anlatılmıyo neye göre dönüşüm yapıyo bu fonksiyon ps yi nasıl mm ye dönüstüryo bilgileri servo parameter tablosundanmı alıyo açıklanmamış çok ondan soruyorum benim tek eksen

Sanırım CNC deki step/mm gibi bişi yapılmaya çalışılmış ama olmamış.Ama çarpanı yada böleni değiştirme imkanımız olursa güzel bi komut olabilirdi .
çıkışa a 1000 pulse verdiğimde bu komutla ilgili adreste 100 okudum.2000 de pulse te 200.

Belki de komutu yanlış yorumluyor olabilirim ama ...

bende inceliyorum eger bi sonuca ulaşırsam paylaşıcam. türkçe dökümanları okudum bişey elde edemedim ama ben bu fonksiyonun servo parametre tablosuna baglı çalıstıgını düşünüyorum eger çözen olursa ve paylaşırsa şimdiden teşşekkürler :) iyi çalışmalar herkese

üstadlar ben bişeyler denedim ama olmadı ya kavrayamadım tam parametre tablosundan degiştirdim 1 ve 2 parametreyi saçma bişeyler oldu en sonda hata verdi sürekli zaten

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri