Hava Sogutmalı Chiller Gruplarında Otomasyon Çalışması

ne tip derken yaptığınız plc kumanda sistemlerinin karakterleri vs nelerdir biraz bahsedebilirmisiniz ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
genelde delta ile program yapıyoruz
istege göre sımens oluyor
özel istenirse pic kartlı tasarımlarımızda var fakat biliyorsunuz ki kartlarda herkes müdahale edemiyor
kart istenirse tasarlıyoruz
belirli bir karakter yok giriş ve çıkışlara göre cihaz kullanıyoruz
ekranı genelde 7`dokunmatik kullanıyoruz kullanıcı daha büyük ekran isterse istege göre
laptop olabiliyor
rapor istenirse raporlanıyor.uzaktan erişim ne isterseniz
atraksiyon çok

özel istenirse pic kartlı tasarımlarımızda var fakat biliyorsunuz ki kartlarda herkes müdahale edemiyor
ekranı genelde 7`dokunmatik kullanıyoruz kullanıcı daha büyük ekran isterse istege göre
laptop olabiliyor
atraksiyon çok
:)

laptop olabiliyor
atraksiyon çok

biraz bahsedermisniz derken PLC çalışa prensibi senaryo sunu kasdetmiştim...

sayın CEMİL ÖZTÜRK:
benim bilmem önemli değil ayrıca ben yanlış da biliyor olabilirim
bu platformda olmamızın sebebi bildiğimiz yanlışları düzeltmenin yanı sıra bildiklerimizi paylaşmak:
soğutma gruplarına kumanda eden otomasyon sistemlerinin hemsinin aynı özelliklerde ve karakterlerde olmadığını biliyorum yanlış biliyorsam lütfen düzeltin
örnek verecek olursak her plc eşit yaşlandırma yapmıyor:
her plc super heat kontrolü yapıp buna göre sistemin alması gereken pozisyona emir vermiyor vs gibi
sisin kullandığınız otomasyon sistemi ile soğutma sistemine neler yaptırıyorsunuz ?
nereleri kontrol edip han gi arızaların veya verimsizlikleri önlüyorsunuz vs

sayın CEMİL ÖZTÜRK:
benim bilmem önemli değil ayrıca ben yanlış da biliyor olabilirim
bu platformda olmamızın sebebi bildiğimiz yanlışları düzeltmenin yanı sıra bildiklerimizi paylaşmak:
soğutma gruplarına kumanda eden otomasyon sistemlerinin hemsinin aynı özelliklerde ve karakterlerde olmadığını biliyorum yanlış biliyorsam lütfen düzeltin
örnek verecek olursak her plc eşit yaşlandırma yapmıyor:
her plc super heat kontrolü yapıp buna göre sistemin alması gereken pozisyona emir vermiyor vs gibi
sisin kullandığınız otomasyon sistemi ile soğutma sistemine neler yaptırıyorsunuz ?
nereleri kontrol edip han gi arızaların veya verimsizlikleri önlüyorsunuz vs

yazılımı kendimiz yaptıgımız için siz eş yaşlandırma diyin o olsun
sıcak dönüş soguk çıkış arasındaki farklara göre şalış deyin o olsun
süper heat a göre kompresör kapasitesini kendisi ayarlasın o olsun
sistem kapasite kontrolünü evaporasyndaki basınca göre densin o olsun
biz kendi pik kartımızla kontrol ediyoruz basit digitallerin biraz büyügü
hataları ekranda kayar yazı şeklinde ikaz veriyor
alçak yüksek flow limit termik faz hata gibi
bizim basit ve etkili hale getirdigimiz herhangi bir hatada kullanıcının rahatlıkla işlemciyi degiştirebildigi bir sistem

üstadım chiller soğutma gurubu vs gibi cihazları kullananlar super heat supcooling eşit yaşlandırma vs nerden bilsin ?
sizin standartınız nedir ?
her müşteriye siz otomasyonda ne istiyorsunuz diye soruyormusunuz ? hayır
e ozaman konuya hakim olan birisi olarak benim ne istediğimi boş verin
sizin standartınız nedir onlardan bahsedinki buradaki sohbetin bir anlamı olsun değilmi ?
siz şunu söyleyin ben xxxxx marka yyyyy model PLC ve arka kartlarını kullanıyorum
bu PLC ve ilave kartları ile cihaz üzerinde şunları bunları konrol ediyor
set değerleri koyuyorum koyduğum değerler dışıan çıkarsa stop ediyor ekranda şu çıkıyor bu çıkıyor vs
piyasanın yaptığını mı yapıyorsunuz yoksa sizin bir ayrıcalığınız varmı ?
ayrıcalığınız varsa ne gibi unsurlar sizi sektördeki diğerlerinden ayırıyor ...

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,013
Son üye
portakalasdas

Yeni konular

Geri