Hidrofor elektrik bağlantısı

Bence hiç uğraşma.Ekmeği ekmekçiden al, bir ekmek parası fazla ver, demiş atalarımız...
Haklısınız doğru olan odur ancak birçok bu işten anlayan elektrikçi sırf bu iş için gelmiyor. Bu nedenle kendim bağlayayım demiştim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Tüm yanıtlar için teşekkür ederim. Bilgi paylaştıkça değerlidir.

Açıklayayım Sn. Ustam. Termiği 10 ampere ayarladınız. Termiği kontaktördeki gibi bağlarsan kontaklar hafifler bunda sorun yok. Ama termiği kontaktör gibi bağlarsanız 30 A geçtiğinde termik açar. Bu zamana kadar motor kül olur. Çünkü akım 3'e bölünür. Termiğin her kontağından 10 A 3 kontağından 30 A civarında geçer. Oysaki koruma 10 A ve üstüydü.
Kontaktörde böyle bir sorun yok. Kontaklar ne kadar hafiflerse o kadar iyi. Termik ayarlanan Amper değerinde koruma yapar. Kontaklar hafifler ama asıl görevini yerine getirmeyip motora ciddi zararlar verir.
https://www.google.com.tr/url?sa=t&...5IGADw&usg=AFQjCNEs5jtLJUJhh0B4Yp9zBK14VWkpwg

hocam selam.biraz forumda araştırma yaptım da sanki doğru bağlantı benim dediğim şekilde.
Baya bir tartışılmış konu çünkü.Diğer ustalar da fikirlerini paylaşabilirlerse sevinirim.

Ustam senin vermiş olduğun bu tartışma konusu tam da benim anlattıklarımın aynısı.:p
Sn. Şef burada anlatırken kontaktör üzerinden açıklama yaparak termik bağlantısının resmini çizmiştir. Yani verdiği çizim kontaktör değil, termik çizimidir. Termikte 1. resim yanlış, 2. resim doğru. Sizin dediğiniz şekilde çizim yapılması durumunda motoru yakmış arkadaş. :p Onu anlatıyor Sn. @ŞEF.

Doğan Hocam selam:)
Ben de zaten aksini iddaa etmiyorum.Termik bağlantısı zaten
olması gereken şekilde çizimde de belirtmişsiniz.
Biz sadece kontaktör bağlantısında anlaşamadık:D
Canımız sağolsun:)

Ustam termikte neden o şekilde diye yazdın ya... Ondan dolayı yazdım. Tartışmanın devamını termikten devam ediyoruz diye anladım. Zaten açıklamamda termikten bahsettim sonra da siz adres vermişsiniz. Allah razı olsun ustam. Saygılar...
Yoksa sizin gibi 10 parmağında 10 marifet ola ustaya akıl verecek kadar büyük müyüm?

Ustam termikte neden o şekilde diye yazdın ya... Ondan dolayı yazdım. Tartışmanın devamını termikten devam ediyoruz diye anladım. Zaten açıklamamda termikten bahsettim sonra da siz adres vermişsiniz. Allah razı olsun ustam. Saygılar...
Yoksa sizin gibi 10 parmağında 10 marifet ola ustaya akıl verecek kadar büyük müyüm?
Estagfirullah sayin hocam o sizin guzelliginiz..sizdende Allah razi olsun..Bilgi paylastikca cogalir..Akil akildan ustundur,gerektigi zaman siz bana vereceksiniz gerektiginde ben size.:)..saygilar.

Forum istatistikleri

Konular
128,303
Kullanıcılar
450,142
Son üye
efe_2.0s

Yeni konular

Geri