Hifi kulaklik amfisi

bbhdr

Üye
Merhaba, hifi kulaklik amfisi yapmayi düşünüyorum yardim ve destek olur musunuz?

soruya bak hizaya gel:)
hangi voltaj ve kacohm kulaklik icin?lamba, transistor, hybrid, entegre?
bunlar belli degil.
ben ka2209 kullaniyorum kulaklik icin. 3 voltta harika calisan bir entegre,
daha buyuk gucler icin 9 volta cukarirsin beslemeyi. orjinal bulamayabilirsin tda2822m de olur.
bunun yaninda ta serisinin de cok guzel cozumleri var ama sen nasil bir sey istiyorsun?

Merhaba, ben temiz ses istiyorum bunun için bir entegre bulamadim. Performans ve kalite seste bence ön planda olmalı. Daha once hifi sistemlerde müzik dinledim. Neden kulaklikta kullanmayayim dedim. Ondan dolayi bu konuyu açtım. Saygilarimla.

Eger ki düşük pil tüketimi varsa devreyi kurabilirim semasi varmi sizde paylasmaniz mümkün mü ?

tda2822m in datası zaten ka2209 a olur. birbirlerinin eşi.
ben de ka2209 kullanıyorum. ki zaten o da tda2822m. 30 senelik entegrenin orjinalini nerde bulacan:)
siz bana kulaklık değerlerini söyleyin. ya da fotosunu ve modelini.
16 ohm sürücü ile 64 ohm sürücü aynı şeyi istemez. misal bende 32 ohm bir sürücü var. 3 voltla çok güzel gidiyor. ama diyelim 64 ohm ve yükseği bir şey lazımsa direkt 1 watt isteyebilir.
asıl entegren tda2822m olacak yani. ama kulaklığına göre voltaj kullanacaksın.

hatta aklıa gelmişken değiştiriyim:=)

Iki kulakligim var birisi piston xiaomi sanirim 32ohm, evde kullandigim creative tactic 3d alpha internette yazan 2.2k ama degerini bilmiyorum ikisi icin yapacaktim cogunlukla 32 ohm icin olani kullanacağım.

32 ohm ise sen bence direkt 9 voltu dusun, ya da 3 voltta direteceksen ka2206 diyecegim ama onu zpr bulursun. ka2206 diye tea2025 kakiyorlar:)
la4182 ve kiz kardesleri olur.
ya da tda2822m i kopruleyebilirsin istersen. bu ct olayini da sifitlar.
yani yapabileceklerin
1
tda2822m i stereo 9 voltta kullanabilirsin
2 tda2822m i btl yaparak cift entegre yapabilirsin
3 la4182 tek kullanirsin 3 voltta 1 watt alirsin. kulakligi dibine kadar zorlarsin.
bence delikliye bir kere tda2822m i kur, 3 volttan baslayarak dene bir.
hifi standardinda bu entegreler zaten. her isini gorurler. hatta bende haziri bile var. yakinda isen veririm bir tane.

Tavsiyeler icin tesekkur ederim. Allah razi olsun. Valla Sivas ta degildirsin diye tahmin ediyorum ben bakayim basimin caresine. Bulmaya calisacagim. Dusundum ki entegre yoktur diye. Transistor kurmayi düşünüyordum. Bakalim hayirlisi. Tda serisinin iki farkli entegresini kullandim birinden cok memnun kaldim ta serisine gore ama digerinden hic memnun kalmamistim 2030 du sanirim. La4182 yi onerir misin peki 1 watt demişsin. :)

oburu de tda2003 tur:) ki onu benden baska stabil kullanabilen cikmadi:)
la4182 1 watt degil. verdigin vpltaja gore kazanci degisir. misal 3 voltta 1 4.5 de 1.7, 9 da 2.3 stereo 4.7 btl haaa btl de 8 ohm oluyor ki deliriyor:)
zaten hic yetmezse boyle yaparsin.:)
sen tda2822m al bir tsane orjinal datasini kur. yavas yavas voltaj arttir. ha onune zayiflatma gerekecek, bunlar kasetcalar entegresi. dikkat et, kulaklik elinde kalabilir,
istersen ton kontrol de koyabilirsin, bunlarda preamfi istemez, full gain uzre bir ton kontrol yaparsan super olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri