kırılmış elektronik kartı

mucit_1453

Üye
s.a ustalar bir arkadaşımız fm alıcı kartı verdi ama kartın bir yerden kırılmış daha önce hiç b tip bişeyle uğraşmadım acaba bunun onarımını nasıl yaparız ? ayrıca o kırılan küçük karttaki entegre aşırı ısnıyormuş nasıl yapsak acaba ???

rsntp.jpg

rsnus.jpg

rsp1u.jpg

sağlam yapıştırıcıyla yapıştır ıletken yollar okadar fazla değil yolları ince telle koprule isinan entegre tba serısı entegre olabılır yenısıyle değiştır pahalı bır entegre değil 50-100 krş civar entegre

Kablo ile birleştirebilirsiniz. Baskı devre yollarını takip ederek lehim le birleştirin. Ama frekans devresi olduğu için etki edebilir. Saygılar kolay gelsin.

Utanmasam bu haliyle bile çalışır derim :) 8-10 yol var hocam bağla kabloyla yolver.. olmadı zarar gören entegreyi değiştir.

1. resimde görünen kırmızı kablonun aşağısı da çatlak muhtemelen yollar da kırık buraları da el değmişken adam edin ;)

kart çok sıkıntılı olmazsa sahibine açar söylerm ben bunu yapsa bile sağlıklı çalışmaz derim fm alıcı birde diğer devreler gibi değil ...

kart çok sıkıntılı olmazsa sahibine açar söylerm ben bunu yapsa bile sağlıklı çalışmaz derim fm alıcı birde diğer devreler gibi değil ...
aynen fm vericiler çok hassas olur bendede radyo devresi var . ben küçük bir değişiklik yaptığımda frkns aralığını değiştriyor. ama şansını denemek lazım birde eğer jumper yapılcaksa kaployu kısa tutarım yernde olsam hatta hiç kullanmam direk bakır yolları lehmlerim

yazılanlara bakılırsa uydu alıcısı sanki. altı üstü fm alıcının vol potunun yani anfinin yanından kırılmış. orda 20hz ile 20khz arası yokmu arkadaşlar ne hassasiyetinden bahsediyosunuz.

sayın mucit kartları yapıştır sonra lehimle hem orj boyutunda kalmış olur hemde sağlıklı olur yapıştırırken japon yapıştırıcısı kullanma derim çünkü lehim yapıcagın için yapıştırıcıya temas edince öyle bir duman cıkıyor ki gözlerin yaşarır yanmasına :D aman dikkatli ol :D

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri