Bir türlü çalışmayan su motoru

Arkadaşlar yeni presscontrol ve makine alındı fakat makine bir türlü aşşağıdan yukarıya su çekemiyor kablo bağlantılarında bir hata var musait olan bir anlatsin çok acil lütfen !!!!!

Yada evdeki bir kablomu patladı nasıl anlaşılır?

Ekli dosyalar

• IMG_20240518_121637.jpg
    IMG_20240518_121637.jpg
    279.4 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yada evdeki bir kablomu patladı nasıl anlaşılır?
güzel insan, biz elektrikçiler, ölçüm ve test yapmadan çok az şey biliriz. siz ölçüm ve test yapamıyorsanız yapabilen birinden yardım isteyiniz. elektrik şakaya gelmez, gevşekliği hiç sevmez.

Motor çalışıyor ise ,devir yönü doğru? Motor doğru yönde dönüyor ise ;sorun pompa ve emiş duzenegindedir. Pompanın üzerindeki tapa acilarak içine su doldurmak gerekir. Emiş borusu ucunda çek valf olması gerekir ki, pompa dönmeye başladığı anda sistem su dolu olsun.

1 - buatda kondansatör olması lazım . Göremedim . Onsuz çalışmaz

2 - Emme basma değil bu pompa. Sadece basma . Emiş ağzına çek valf koyup emiş hattını suyla doldurmanız lazım .

(Düzeltme utanma girdisi )
Elf gozlerim beni yaniltmis olabilir . O ne buati ve orada ne geziyor ?

(Düzeltme ve utanma girdisi 2. )
Ceyran o buat a giriyor sonra buat in arkasında biseyler olup pompaya yol veriyor zandımca. Çarpilmayacaginizi farz ederek söylüyorum buat ı iptal edin bı bakalım . Neler olacak . Yada elektrikçi çağırın kafanız rahat olsun

Son düzenleme:
Motor çalışıyor ise ,devir yönü doğru? Motor doğru yönde dönüyor ise ;sorun pompa ve emiş duzenegindedir. Pompanın üzerindeki tapa acilarak içine su doldurmak gerekir. Emiş borusu ucunda çek valf olması gerekir ki, pompa dönmeye başladığı anda sistem su dolu olsun

1 - buatda kondansatör olması lazım . Göremedim . Onsuz çalışmaz

2 - Emme basma değil bu pompa. Sadece basma . Emiş ağzına çek valf koyup emiş hattını suyla doldurmanız lazım .

(Düzeltme utanma girdisi )
Elf gozlerim beni yaniltmis olabilir . O ne buati ve orada ne geziyor ?

(Düzeltme ve utanma girdisi 2. )
Ceyran o buat a giriyor sonra buat in arkasında biseyler olup pompaya yol veriyor zandımca. Çarpilmayacaginizi farz ederek söylüyorum buat ı iptal edin bı bakalım . Neler olacak . Yada elektrikçi çağırın kafanız rahat olsun
Sorun çözülmüştür efendim presscontrol ters takılmış. Sağdan soldan adam çağırılırsa böyle olur.İyi günler;)
Motor çalışıyor ise ,devir yönü doğru? Motor doğru yönde dönüyor ise ;sorun pompa ve emiş duzenegindedir. Pompanın üzerindeki tapa acilarak içine su doldurmak gerekir. Emiş borusu ucunda çek valf olması gerekir ki, pompa dönmeye başladığı anda sistem su dolu olsun.
Sorun çözülmüştür efendim presscontrol ters takılmış. Sağdan soldan adam çağırılırsa böyle olur.İyi günler;)

Çok telli kablo kullanıldığından izoleli kablo yüksüğü ile koruma altına almanız yararınızadır .

resizei.jpeg

Forum istatistikleri

Konular
128,489
Kullanıcılar
450,465
Son üye
iro

Yeni konular

Geri