KAÇAK AKIM

Merhaba ustalar.
Daire içinde sigorta kutusunda trifaze var kaçak akım var.çamaşır mak. Fazın birinde çalışmıyor kaçak akımı düşürüyor.ama ütü ketly çalışıyr. prize giden fazı değiştrdm şimdi çalışıyr ama o fazdan beslenen prizde denedim yine attırıyr.
Ne olabilir.
Bu arada kaçak akım arasıra kendiliğnden düşüyomuş ama şimdi yani fazı değiştrdktn sonra düşmedi

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
MAKİNA BAŞKA PRİZDE YANİ BAŞKA FAZDA ÇALIŞIYR

o zaman sigorta kutusundan itibaren prize kadar olan o fazı kontrol et.bir de ölç bakalım deger ne çıkıyor.

diğer prize giden kablonun kesitini kontrol et.değiştirme imkanın varsa hes 2,5mm çek.inşallah atmayacaktır.

site içerisnde bi daire kesitler sabit
ben o fazın çalıştrdığı hatta toprak nötr arası arıza olduğunu ve makinanın bunu tetiklediğini düşündm
ama ütü yada su ısıtıcı niye tetiklemiyo

o hattın toprak kablosunu takip edin.sorun sigorta kutusu ve priz arasındadır büyük ihtimal.

ustam aynen öyle toprak değil üçünüde yeniledim çektim 2.5 mm aynı
kaç gündür kafa yoruyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,313
Son üye
dnihatt1

Yeni konular

Geri