Kombi basıncı yukselme sorunu

Şebekeye bağlı işte . Evdeki diğer soğuk su hatlarının kombiylebir alakası olamaz ki

Şebekeye bağlı işte . Evdeki diğer soğuk su hatlarının kombiylebir alakası olamaz ki

sıcak su musluğunu açınca kesin bar yükselmesi oluyor , soğuk su tarafını hatırlamıyorum
tam test için ayrı ayrı musluklar olmalı çamaşır makinası sıcak ve soğuk muslukları gibi olmalıdır .
şimdi bataryalar 3 yolu tam bilinçli test yapılması gereklidir .
kombi doldurma musluğu testide yapılması gerekir .
soğuk su tesisat hattı dediğiniz gibi ayrı ,

Son düzenleme:
Arkadaşlar, durum şöyle. Kombiyi 1,5 bara getirdikden sonra kombinin su doldurma yerinden su kaçırma ihtimaline karşılık Şebeke giriş vanasini kapatıyorum. Normalde 1,5 bar olduğu gibi kaliyor. Ama banyoda ve ya tuvaletde her hangi musluğu açtıkta bahçedeki su motoru da an itibarile çalışıyor ve kombinin basıncı da durmadan artıyor. Kombinin sebeke giriş vanasi da kapalı olduğuna göre bar nasıl yuksele bilir. Vana saglam kesin.
Mesele su ki bahcedeko motor çalışmadıkda durum normal. Motor çalıştıkçaysa bar yukselmeye başlıyor... Ekli dosyayı görüntüle 51859
Bu vana bozulmuş olabilir bu borunun yukarsında kombinin altında mavi olması gerek bir musluk vardır bu musluk iyi ce kapalı mı onu kontrol edin eğer o da kapalıyken aynı sorun varsa her iki musluğu değiştirin

Arıston şofbenın sıcak su çıkışı, kombinin sıcak su çıkışına paralel baglı olabilirmi.
Ayrıca, bu sorunun tam tersi sorun vbende var. Arıston kombinin suyu aralıklkı olarak eksılıyor, eksılme durumuna göre ıkı gunde bir su tamamlıyorum. Gernleşme taknıka hava basıldı ve saglam oldugu söylendi..
Esanjör veya 3 bar emnıyet vanası arızalı olabilirmi.
Kombi basıncını, pomoa çalıştıgı anda, 1.5-1.8 bar arasında tutuyorum.

Arıston şofbenın sıcak su çıkışı, kombinin sıcak su çıkışına paralel baglı olabilirmi.
Ayrıca, bu sorunun tam tersi sorun vbende var. Arıston kombinin suyu aralıklkı olarak eksılıyor, eksılme durumuna göre ıkı gunde bir su tamamlıyorum. Gernleşme taknıka hava basıldı ve saglam oldugu söylendi..

çok aradım tam açıklayıcı kombi parçalarını ve yollarını gösteren vs gibi şema bulamadım
( gerçek kombi fotosudan ) kafam çok karıştı
sizinki herhalde çift eşanjörlü herhalde .
paralel bildiğim doldurma musluğu
şebeke suyunu ( soğuk su girişi ) kalorifer tesisatına su basıyor ( eksilen suyu tamamlama bar yükseltmek ) bu vana kapatılınca paralel kapanmış oluyor .
diğer üçlü vana kalorifer çalışma prensibi ?

tesisatınızda kaçak olabilir . ( en çok mantıklısı )
genleşme tankı ( elendi kontrol yapıldı diyorsunuz )
kombi içindeki parçalarda belli eder ıslaklık ( elendi , kombi içinde su akıtır belli eder )
ana eşanjör delik kaçak su eksilmesi olabilir ( nemlenme + buharlaşma ile su yok olması )
ana eşanjör kuşkulandırıcı sebebler aramak su dalması izi , nem , plakasında renk değişimleri vs gibi )

çok aradım tam açıklayıcı kombi parçalarını ve yollarını gösteren vs gibi şema bulamadım
( gerçek kombi fotosudan ) kafam çok karıştı
sizinki herhalde çift eşanjörlü herhalde .
paralel bildiğim doldurma musluğu
şebeke suyunu ( soğuk su girişi ) kalorifer tesisatına su basıyor ( eksilen suyu tamamlama bar yükseltmek ) bu vana kapatılınca paralel kapanmış oluyor .
diğer üçlü vana kalorifer çalışma prensibi ?

tesisatınızda kaçak olabilir . ( en çok mantıklısı )
genleşme tankı ( elendi kontrol yapıldı diyorsunuz )
kombi içindeki parçalarda belli eder ıslaklık ( elendi , kombi içinde su akıtır belli eder )
ana eşanjör delik kaçak su eksilmesi olabilir ( nemlenme + buharlaşma ile su yok olması )
ana eşanjör kuşkulandırıcı sebebler aramak su dalması izi , nem , plakasında renk değişimleri vs gibi )
Kombini tahliye borusundan, dışarıya su akıyor. Bu durumda, basınç emniyet vakfı veya esanjor aklıma geliyor. Kombi içi kuru vaziyette.

Kombini tahliye borusundan, dışarıya su akıyor. Bu durumda, basınç emniyet vakfı veya esanjor aklıma geliyor. Kombi içi kuru vaziyette.

Su tahliye ediyor diyorsanız
Kombi su alma vanası veya eşanjör olur genleşme tankında sorun yok diyorsunuz
bar düşüyorsa bu durumda kaçak olur

Son düzenleme:

Sizin sorun sistemde çok çok hava var veya genleşme tankı arızası.
Kombi ısındıkça tahliyeden su gelmesi sistemdeki havanın artan sıcaklık ile genleşip basıncı artırmasından kaynaklanıyor, artan basınç sonucu tahliye açıyor su çıkıyor. basınç limitte kalıyor.
Sistem soğuyunca sistemde varolan hava büzüşüyor ve basınç yetersiz hale geliyor siz de su ekliyorsunuz.
Bu sistemde fazla hava olduğu durumda veya genleşme tankı işlevini yapmadığında olur.
Eşanjör değiştirmek cok pahali. Başka çözüm ne ola bilir?

Esanjorun sicak su tarafına suyun girmesini engelleye bilirmiyiz? Kombiden sadece kalorifer için kullaniyorum. Sicak su icin yok. Ariston var çünki. Pratik çözümler önərin lütfen. Esanjor değişimine imkan yok(

Kombini sicak su icin kullanmiyorum. Esanjorun sicak su tarafina suyun dolması nasil mümkün ki? Şəbəkə girişi de kapali

ben göremedim, bahçedeki motor dediğiniz motor ne motoru, nereden alıyor nereye basıyor ? kombideki basınç yükselmesi madem bu çalışırken oluyor, söylemeniz lazım bıu pompanın işlevi nereen nereye basıyor ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri