kondansatör sağlamlık kontrolü

pazartesi almaya calısırım fakat cihazı kullanabilirmiyim bosuna almiyim hakan abi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
pazartesi almaya calısırım fakat cihazı kullanabilirmiyim bosuna almiyim hakan abi

Kullanımı zor değil. Aynı anda birkaç parametreyi birden görüyorsun. Pensampermetre şeklinde. Farklı ürün üreticilerine de sorabilirsin. Tek fazdan reaktif güç ölçen pensampermetre biçiminde "Powermetre" arıyorum diye sor.

Hakan abi birşey daha sorayım t fazinin akım trafo uçlarında yanlışlık mı var acaba çünkü k harfi yanıyor

Rolenin üzerine baktığımda t fazininin karşısında k ve l harfleri var k harfi kırmızı yaniyor

Sayısını unuttuğum kadar çok entes röle devreye aldım böyle birşeye rastlamadım. Röle bu tür bağlantı hatalarını kendisi düzeltiyor. Kaldı ki kim değiştirir bu bağlantıları ? akım trafosu sekonder çıkış kabloları aynı renk mi? numaralandırma yapılmamış mı? Takip edip bulabilirsin.
Hangi konumda t fazı karşısında k harfi ışığı yanıyor? anlamadım !

Son düzenleme:
Çok dikkat li incelemedim yarın fotoğrafını çekerim

Sayısını unuttuğum kadar çok entes röle devreye aldım böyle birşeye rastlamadım. Röle bu tür bağlantı hatalarını kendisi düzeltiyor. Kaldı ki kim değiştirir bu bağlantıları ? Akım trafosu sekonder çıkış kabloları aynı renk mi? numaralandırma yapılmamış mı? Takip edip bulabilirsin.
Hangi konumda t fazı karşısında k harfi ışığı yanıyor? anlamadım !
hakan abi hatayı buldum röleye giden fazlardan birisi cıkmıs o yuzden role sapıtıyormus yerine taktım oto set up yaptım bazı kademeleri algılayamadı onuda elle manuel girdim suan sitem calısınca tüm kademeleri cekiyor ve 2 gün takip edip degerlerini karsılastıracagım fakat burda iki sey dikkatimi cekti 12 ci kademeyi iptal edip 11ci kademenin acık kontagından 2 adet 25+25 kvar kondansatör eklemiş böyle birsey normalmi 2cisi bazı kademelerde 2 adet kondansatörü birbirine paralel baglamıs bununda bir sakıncası varmı

1 kademe : 25+10 kvar
2 : 10kvar
3 :10kvar
4 :20+20kvar
5 :5 kvar
6 :25kvar
7 10+10kvar
8 :25kvar
9 :25kvar
10 30kvar ( acık kontaktan 2 adet kondansatör eklemiş 25+25kvar yani 10 kademe cekince bunlarda devreye giriyor
11 bos
12 15+15

Forum istatistikleri

Konular
128,394
Kullanıcılar
450,278
Son üye
twineys

Yeni konular

Geri