Lazere alternatif deri kesim cnc

Tesekkur ederim soylediklerinizi referans alarak arastiricam.

Donek ile deri kesilebileceğini sanmıyorum.
Reklamcıların folyosu filan anca.
@alpdizayn arkadaşımızın verdiği video da ki gibi bir şeyler gerekir.
Dikiş makinesi iğnesi gibi yukarı aşağı...

Burda bi ornek var bana basarili geldi siz ne dusunursunuz. O makina cok iyi dediginiz gibi bicak gucune ekstra darbelerin kuvveti eklenince manda derilerine kagit muamelesi yapar. Olsada kullansak ...

Donek ile deri kesilebileceğini sanmıyorum.
Reklamcıların folyosu filan anca.
@alpdizayn arkadaşımızın verdiği video da ki gibi bir şeyler gerekir.
Dikiş makinesi iğnesi gibi yukarı aşağı...

@alpdizayn bunlarda cok iyiler 25mm kalinlik kesiyor cok iyi is. Bakmak lazim umarim biseyler cikarabilirim

Bu yöntem güzel.Tabi işe yarayıp yaramayacağını siz daha iyi bilirsiniz.:) MDF olsa bizden kralı yok :)

mıknatıs ve bobin le yapabilirsin.bir hoparlor bul ve buna 1-2 volt ver bobin yukarı veya aşağı doğru hareket edecektir. Buna benzer bir düzenekle bıçağı aşağı ve yukarı hareket ettirebilirsin. plotterlerin mantığı bu şekilde çalışır.

Oda olur umarim nickim woodwork ama gelmis deri falan zirvaliyoruz burda kisa bi sektor degisikligi diyelim. Burda okuya okuya kafayi otomasyona taktim zaten cok zevkli is umarim benim icin arkasi gelir. @alpdizayn fikirlerin icin tesekkur ederim ama o sistemler zor ben drag knife konusuna yogunlasacagim gibi duruyor hatta prototipinide cizdim kagit uzerinde calisiyor.

mıknatıs ve bobin le yapabilirsin.bir hoparlor bul ve buna 1-2 volt ver bobin yukarı veya aşağı doğru hareket edecektir. Buna benzer bir düzenekle bıçağı aşağı ve yukarı hareket ettirebilirsin. plotterlerin mantığı bu şekilde çalışır.

Super paylasim benim icin hoparler mantigi simsegi cakti kafamda gerci @ramerturk te elektro manyetik demisti ama speaker sifreyi cozdu. Bicagin tasarimini bitireyim oda olacaktir. Cumleten var olun. Bicagi yapinca buraya atarim muhakkak, lazim olursa eger faydalansin birisi.

Merhaba firmamizda yaklasik 15 adet atom italyan pres var bize daha hizli kesim icin bu firmanin cnc kesim tezgahinin tanitimi yapilmisti.. deriyi bicakla kesiyordu fakat bicak sicak oldugu ve kolay korelmedigini iletmislerdi. Beni etkileyen kesimden ote kesim tezhagini uzerindeki lazer ile deri uzerine tum kesimler yansitiliyor burda eeldeki parca ile derideki kesilmeyecek yerler kesimden cikarilip kesim yonu degisitirilebiliyordu..bu guzel bi ozellikti.. bizim bu makinayi almama nedenimiz ise kesim sekli asla bi pres kesim bicagi gibi degil..suan prototipleri 40 watt lazerle kesiyoruz. Bundada kenar boyasi yapimi biraz zor olmakta...

Forum istatistikleri

Konular
128,273
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31
Geri