mesleki belgeli elektrikçiler alınacaktır

bende merak ettim şimdi ne maaş verilecek acaba? nihayetinde yapılacak iş belli maaşta belli olmalı bence.

Bu ülkenin çalışana değil işçinin hakkını teri kurumadan verecek işverenlere ihtiyacı var. ...

Çok haklısınız...
Sizin işvereninizin de işverenleri var. O da işverenleri ödemelerini zamanında yapsın diye çırpınıyor.

Yıllar önce beni kızdıran elemanlarıma, "tez zamanda işveren olun da görün gününüzü" diye söylenirdim.
Bazıları işveren oldu. Ve benim o zamanki söylemimin ne anlama geldiğini şimdi anladıklarını itiraf ettiler. :)

Hayat... ;)

Çok haklısınız...
Sizin işvereninizin de işverenleri var. O da işverenleri ödemelerini zamanında yapsın diye çırpınıyor.

Yıllar önce beni kızdıran elemanlarıma, "tez zamanda işveren olun da görün gününüzü" diye söylenirdim.
Bazıları işveren oldu. Ve benim o zamanki söylemimin ne anlama geldiğini şimdi anladıklarını itiraf ettiler. :)

Hayat... ;)
Onun cozumude isletme sermayesi... 2 yazlik almayacak onu isletme sermayesi yapacak gibi... Sermayesini (işçisinin maasini) yatirima kullanamayacak gibi... AC gözlü olup iscisinden kesip kendisine harcamayacak gibi.. bizim milletimiz vefalıdır. bir adım gelene 3 adım gider. altında art niyet , ac gözlülük .... sezmedikçe ekmek yediği yere sonuna kadar sahip çıkar.

ekonomiden, işletmenin idaresinden, yöneticilikten..... anlayan vasıflı , işin uzmanı birini çalıştırmakta bir çözüm olur bu tür sıkıntılara. tabi bizim işveren o elemana vereceği maaşı da çok görür. orada bile işin ucuzuna kaçar veya hiç çalıştırmaz. sonra da ağlar.

Son düzenleme:
Onun cozumude isletme sermayesi... 2 yazlik almayacak onu isletme sermayesi yapacak gibi... Sermayesini (işçisinin maasini) yatirima kullanamayacak gibi... AC gözlü olup iscisinden kesip kendisine harcamayacak gibi.. bizim milletimiz vefalıdır. bir adım gelene 3 adım gider. altında art niyet , ac gözlülük .... sezmedikçe ekmek yediği yere sonuna kadar sahip çıkar.
bunları ben yazıcaktım sana nasipmiş kazandığını sermaye gücü yapmazsan sıkıntı yaşarsın

Vereceğiniz maaş ortalaması nedir? Haftada kaç saat çalışma? Yıllık izin hakkı ? Sigorta primi asgari ücretten mi yoksa maaştan mı yatıyor? Cumartesi günleri çalışma var mı? Gece çalışmalarında ki mesai oranı kaç? Fazla mesai ücreti ne kadar? Uzun vadeli bir çalışma mı yoksa dönemlik proje işi mi?

Bunlar belirtilse, kafasına uyan başvurur, uymayan ise hiç başvurmaz vakit kaybına her iki tarafta uğramaz.

wolflane meslektaşım
bize yakınsın imes ışıklardayız buyrun gelin tanışalım bir çayımızı için
varsa siğer arkadaşlarıda bekleriz

saygılar selamlar

çekmeköydeyim oldukça yakınız tanışmak için gelebilirim iletişim bilgilerini atarsanız özel mesaj olarak

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri