Monofaz 40A Kullanım Evde Tekrar Yangın Çıkmasın Yardım Lütfen

ısınan kabloyu daha kalın kabloyla değiştirin, linye hattı sayısını da arttırabilirisiniz eğer linyelerde de ısınma varsa, saatin çıkışınada (kolon hattı, binanın ana panosundan sadece size gelen hat )300 ma 63A ya da daha yukarısı değerde kaçak akım rölesi takın yangın ihtimaline karşı
Saat kısmına kaçak akım taktırmak şansım olmayabilir 2 faz 2 nötr olarak kullandım kabloyu yukarıda söylendiği gibi kablo sıcaklığını dijital termometre ile ölçüyprum 51 derece elle tutulmayacak kadar sıcak. 10 luk kablo mu tercih etmeliyim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Saat kısmına kaçak akım taktırmak şansım olmayabilir 2 faz 2 nötr olarak kullandım kabloyu yukarıda söylendiği gibi kablo sıcaklığını dijital termometre ile ölçüyprum 51 derece elle tutulmayacak kadar sıcak. 10 luk kablo mu tercih etmeliyim?

kesit konusunda uzman değilim, onun da bir formulu var

Tek Sayaç var ise ve monofaze ise trifaze kablonun anlamı yokki. Mesafe kısa zaten 35 amper için 3x10 at temiz olsun 6 lıkta kullansan yine ısınır boru içinden geçiyorsa ve ortam sıcaklığıyla birlikte devamlı kullanıyorsan . Yalnız istediğim kadar kullanırım diye bişey yok. Meskende olsa sözleşme gücünüzü geçerseniz sizden güç arttırım yapmanızı isterler yani yeni proje yeni sözleşme.

Tek Sayaç var ise ve monofaze ise trifaze kablonun anlamı yokki. Mesafe kısa zaten 35 amper için 3x10 at temiz olsun 6 lıkta kullansan yine ısınır boru içinden geçiyorsa ve ortam sıcaklığıyla birlikte devamlı kullanıyorsan . Yalnız istediğim kadar kullanırım diye bişey yok. Meskende olsa sözleşme gücünüzü geçerseniz sizden güç arttırım yapmanızı isterler yani yeni proje yeni sözleşme.
Evet 3x10 çıkarmayı düşünüyorum bende garanti olsun. Sözleşme gücü 9 kw dedi tedaş o yüzden geçme sorunu olmaz.

Evet 3x10 çıkarmayı düşünüyorum bende garanti olsun. Sözleşme gücü 9 kw dedi tedaş o yüzden geçme sorunu olmaz.
Genelde monofazelerde kurulu güç 9 kw olur sözleşme gücüde 6 kw civarındadır. Hiç bir zaman kurulu güç kadar sözleşme vermezler. Faturadan bakabilirsiniz. İşinizi garantiye alın. Sadece size gelen hat önemli değil binada kaç daire var kaçlık kablo geliyor bunlarda önemli. Binaya 6 lık gelir aynı fazdan başka dairede kullanıyordur sizin 10 luk yapmanız işe yaramaz. İkiniz yüklenince bu seferde binaya gelen kablo yanabilir.

Ayrıca kaçak akım rölesi kullanın ve trimbox mutlaka kullanın. Şebekeden dolayı yanlışlıkla 2 faz gelir veya binaya trifaze geliyorsa nötr yanar kopar tüm elktronik cihazlar yanar vs veyada şebekeden yüksek gerilim gelir cihazlara zarar verir ne kaçak akım rölesi nede sigortalar korumaz trimbox korur. Malum Ekran kartları kurdan dolayı çok arttı. Güç kaynağında ise kaliteli markalar tercih edin evga corsair gibi. ucuz güç kaynakları ekran kartı yakar kaliteli güç kaynağı kendini yakar malzemeyi korur.

Ayrıca kaçak akım rölesi kullanın ve trimbox mutlaka kullanın. Şebekeden dolayı yanlışlıkla 2 faz gelir veya bina trifaze gelir nötr yanar kopar vs veyada şebekeden yüksek gerilim gelir cihazlara zarar verir ne kaçak akım rölesi nede sigortalar korumaz trimbox korur. Malum Ekran kartları kurdan dolayı çok arttı. Güç kaynağında ise kaliteli markalar tercih edin evga corsair gibi. ucuz güç kaynakları ekran kartı yakar kaliteli güç kaynağı kendini yakar malzemeyi korur.
Ev müstakil trifaze geliyor 3 ayrı saate dağılıyor diğer evlerde de aşırı yük çekilmiyor klima felan yok tv buzdolabı aydınlatma gibi az cihaz kullanım var. Benım cihazları kullandığım evde de başka kullanım yok stabil 35 yada 40 amper olacak kaçak akım rolesi 40 lık onu yükseltip 10luk kablo ile ısınmamsorununu çözerim diye düşünüyorum suan kablonun ısısı 51 derece gpu lar psu lar da sorun yok kendim bilgisayar teknikeriyim ve haklısınız uyduruk donanım kullanmaktan kaçınıyorum

Ev müstakil trifaze geliyor 3 ayrı saate dağılıyor diğer evlerde de aşırı yük çekilmiyor klima felan yok tv buzdolabı aydınlatma gibi az cihaz kullanım var. Benım cihazları kullandığım evde de başka kullanım yok stabil 35 yada 40 amper olacak kaçak akım rolesi 40 lık onu yükseltip 10luk kablo ile ısınmamsorununu çözerim diye düşünüyorum suan kablonun ısısı 51 derece gpu lar psu lar da sorun yok kendim bilgisayar teknikeriyim ve haklısınız uyduruk donanım kullanmaktan kaçınıyorum
Binaya gelen kabloya bakınız 10 luk değilse 10 luk yapın onuda. 63 amper siemens atarsınız kak. Her daireye dağıtıldıysa iyi fazlar onların fazla akım çekmesi zarar değil faydası olur nötrden dönen akım düşmüş olur daha iyi. Trimbox mutlaka alın. Ana panoya trifaze takın tüm daireleri korrursunuz. Diğer daireler sizin değilse monofaze alın daire içine takarsınız. Hangi noktalarda kabloda 51 derece gözüküyor bu önemli.

Sözleşmeyi de ihmal etmeyin çalışan elemanlar yetersiz bilgiye sahip oluyorlar. Sözleşmenin örneği varsa veya faturadan kontrol ediniz. Kurulu gücü sözleşme gücü sanan elemanları var tedaşın.

Fazla para verin az güçle çalışan ekran kartları tercih edin herzaman kısa sürede amorti eder farkı malum elktrik fiyatları yükseldi ve dahada yükselecek gibi :)

Son düzenleme:
Binaya gelen kabloya bakınız 10 luk değilse 10 luk yapın onuda. 63 amper siemens atarsınız kak. Her daireye dağıtıldıysa iyi fazlar onların fazla akım çekmesi zarar değil faydası olur nötrden dönen akım düşmüş olur daha iyi. Trimbox mutlaka alın. Ana panoya trifaze takın tüm daireleri korrursunuz. Diğer daireler sizin değilse monofaze alın daire içine takarsınız. Hangi noktalarda kabloda 51 derece gözüküyor bu önemli.

Sözleşmeyi de ihmal etmeyin çalışan elemanlar yetersiz bilgiye sahip oluyorlar. Sözleşmenin örneği varsa veya faturadan kontrol ediniz. Kurulu gücü sözleşme gücü sanan elemanları var tedaşın.

Fazla para verin az güçle çalışan ekran kartları tercih edin herzaman kısa sürede amorti eder farkı malum elktrik fiyatları yükseldi ve dahada yükselecek gibi :)
Evet mümkün oldugunca mod layarak optimum enerji sarfiyatıyla kullanıyorum farklı algolarla en az enerji tüketen coinler mine ediyoruz. Kablonun sigorta panosuna giren kısmı 50 derece tabı ortam sıcaklığı ile doğru orantılı 40 45 oldugu da oluyor. Ortam sıcaklığı 35,43 arası hava durumuna göre değişiyor. İşi bilen birini bulursam aboneliği trifaze geçirmek hakkında görüşeceğim sayaç Lara gelen kablo 10 luk eminim.

Sayaçlara 10 luk geliyorsa tamam. Trifaze için 3-5 bin lira masraf çıkar. Proje istiyorlar illaki. Ama 4 lük kablo bi yere kadar götürür 6 lıkta 40 amper devamlı akım ve sıcaklıkta belli bi zaman sonra yanar. Onun için en iyisini yapıyorsun 10 luk kablo ile. Kabloların akım taşıma kapasitelerine bakıp aldanma o değerler 20 derece ortam sıcaklığında ki değerlerdir ortam ne kadar sıcak olursa kablo o kadar ısınır ısındıkça üstünden geçebilecek akım değeri düşer. Ve katologlarda daimi akım hesaba katılmamıştır.
Dış izolasyonu 70 dereceye kadar dayanıklıdır. Arada kontrol et yine değiştirmeye kadar 60 ı geçmesin sıcaklığı.

Önemli nokta sayaçtan önceki ve sonraki ana sigorta üst tarafındaki çıkışından kablo sıcaklığını ölç genellikle en çok orası ısınır ve yanar. Tabi kablolamada eğilip bükülen yerlerdede ısınma çok olur ve tesisatı çekecek kişiye estetik olarak önemli değil kabloyu fazla kırıp bükme dersin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri