Oyunlarda anlık takılma gecikmeli görüntü

jnhax

Üye
selam forum 1 yıla aşkındır bu problemi yaşıyorum oyunlarda takılma fps yüksek olmasına rağmen 240 monitörum var ve o yenileme hızını bana hissettirmiyor saçma sapan adamı gormeden oluyorum sankı o benı daha erken gorup ekranıma dusmeden ölüyorum duvar arkalarından olmem mi dersin ve gercekten cok canımı sıkıyor ve fare klavyelerin tepkileri yavaş bi türlü sorunu çözemedim pc ilk acıldıgında bi problem olmuyor 5 10 dk sonra olmaya baslıyor cıdden anlayan yok mu ya yardımcı olsun

selam forum 1 yıla aşkındır bu problemi yaşıyorum oyunlarda takılma fps yüksek olmasına rağmen 240 monitörum var ve o yenileme hızını bana hissettirmiyor saçma sapan adamı gormeden oluyorum sankı o benı daha erken gorup ekranıma dusmeden ölüyorum duvar arkalarından olmem mi dersin ve gercekten cok canımı sıkıyor ve fare klavyelerin tepkileri yavaş bi türlü sorunu çözemedim pc ilk acıldıgında bi problem olmuyor 5 10 dk sonra olmaya baslıyor cıdden anlayan yok mu ya yardımcı olsun
Oyun bilgisayarında kablolu fare ve özel kablolu oyun klavyesi gerekir.

hocam @harungundogdu bi yardımcı olun ya
Kedi de olabilir .
evde fil besliyorum ondan olabilir mi acaba
Oyun bilgisayarında kablolu fare ve özel kablolu oyun klavyesi gerekir.
rival 650 wil apex 5 klavye farem var gayet iyiler bence yani anlamıyorum cidden mermiler doğru yere gitmiyo internet cafelerde oynadıgımda bi sorun yok ama pc de bi gecikme var input lag mı anlayamadım

Son düzenleme:
Merhaba. HDD olsaydı HDD'deki muhtemel bad sektörlere oyun akışında rastlanınca bu tür takılma (görüntüde anlık donmalar) olmuş olabilirdi, ama SSD kullandığınızı da (oyunun SSD'de download edildiğini ve oradan oyun oynanırken çağrıldığını) varsayarak ve açıldıktan tam 10 dakika sonra bunun olması PC iç bağlantılarındaki bir zafiyeti (kötü teması) bana düşündürdü.

Bu düşüncemin doğru olabilme ihtimali üzerinden ; PC'nizdeki tüm geçmeli bağlantıları (SSD de dahil) takıp çıkararak yeniden sıkıca yerlerine takın. Geri takılırken çok gevşek geçen veya geçerken hafif sallanan bağlantılar (geçmeli soketler, vb.) varsa bu soketleri mutlaka yenisiyle değiştirmelisiniz. Oyuna başladıktan 10 dakika sonra artan ısının da etkisiyle nükseden bağlantı zafiyeti (olumsuzluğu) nedeniyle oyundaki mevcut donmalar veya hareketli görüntü gecikmeleri muhtemelen bu nedenle yaşanıyordur. Kolay gelsin.

Merhaba. HDD olsaydı HDD'deki muhtemel bad sektörlere oyun akışında rastlanınca bu tür takılma (anlık donma) olmuş olabilirdi, ama SSD kullandığınızı da (oyunun SS'de download edildiğini ve oradan oyun oynanırken çağrıldığını) varsayarak ve açıldıktan tam 10 dakika sonra bunun olması PC iç bağlantılarındaki bir zafiyeti (kötü teması) bana düşündürdü.

Bu düşüncemin doğru olabilme ihtimali üzerinden ; PC'nizdeki tüm geçmeli bağlantıları (SSD de dahil) takıp çıkararak yeniden sıkıca yerlerine takın. Geri takılırken çok gevşek geçen veya geçerken hafif sallanan bağlantılar (geçmeli soketler, vb.) varsa bu soketleri mutlaka yenisiyle değiştirmelisiniz. Oyuna başladıktan 10 dakika sonra artan ısının da etkisiyle nükseden bağlantı zafiyeti (olumsuzluğu) nedeniyle oyundaki mevcut donmalar veya görüntü gecikmeleri muhtemelen yaşanıyordur. Kolay gelsin.
HOCAM DEĞERLERDE Bİ PROBLEM GORUYOR MUSUNUZ

Ekli dosyalar

• d5ed99b3-7a23-4daa-8b3f-c9064ca1e19d.jpg
    d5ed99b3-7a23-4daa-8b3f-c9064ca1e19d.jpg
    425.1 KB · Görüntüleme: 18
Bu oyunda belirtilmiş bu değerleri pek anlayamıyor ve bu yüzden doğru bir yorumu yapamıyorum, ancak elektriki mekanik temasın (pas, oksit, gevşeklik, vb. nedenlerle) kötü olduğu PC parçalarıyla bu gecikmelerin oyunlarda mutlaka yaşandığını kendim de bir zamanlar bazı oyunlarda bizzat yaşadığım için iyi biliyorum .Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri