Resimli Kompanzasyon Şeması

seçili

Üye
adszeif.jpg

arkadaşlar kompanzasyonu yeni öğrenmek isteyen için faydalı olacağını sanırım
bilgisayara indirip kopyala yapıştır yaparsak bilgisayar panit ile açarak daha net gösterir,bu resmi konu başında açmam daha iyi olur diye düşündüm.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba hocam sekil cok guzrl ve aciklayici olmus .benim devremde kapasitif tuketim oldugu icin şönt reaktör baglamak istiyorum hem enduktif hemde kapasitif kompanzasyon semasi varmi src 12 role ve reaktor icin durucu kullanacagim.tsk

arkadaşlar kompanzasyonu yeni öğrenmek isteyen için faydalı olacağını sanırım
bilgisayara indirip kopyala yapıştır yaparsak bilgisayar panit ile açarak daha net gösterir,bu resmi konu başında açmam daha iyi olur diye düşündüm.

Hoca'm Cümleten merhabalar Şemanız kontrolkalemi sayfasında daha önce vardı zaten fakat bunu biraz daha geliştirmek adına örneğin tristörlü -şönt reaktörlü olan sistemlerin şemalarını çizemezmisiniz ??? saygılarımla....

zaten şu anda çizecek vaktim olmuyor boş vaktimdede program yazıyorum ama bunu yapacak boş vakti olan arkadaşlar varsa buna benzer şema çizip paylaşırlarsa en azından tristörlü sistem hakkında daha fazla bilgi sahibi olunur çizecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

zaten şu anda çizecek vaktim olmuyor boş vaktimdede program yazıyorum ama bunu yapacak boş vakti olan arkadaşlar varsa buna benzer şema çizip paylaşırlarsa en azından tristörlü sistem hakkında daha fazla bilgi sahibi olunur çizecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Elbetteki zamanınızın müsait olduğu müddetçe, çizerseniz (Her boş kaldığın günde bir-iki çizgi) bir gün bakacaksınız ki şema bitmiş ve bize sunarsınız..Hürmetler...

resimde baralar üzerinde ki nedir? işaretli olan elemenlar

resimde baralar üzerinde ki nedir? işaretli olan elemenlar

Onlar Akım trafolarıdır. Her faz için ikişer tane var orada. Birer tanesi reaktif güç kontrol rölesinin, diğer birer tanesi de multimetrenin. Kablo takibi yaptığınızda görebilirsiniz.

tşkler... elinize sağlık

Daha önce hiç çift kullanıldığına denk gelmemiştim.Gerekli mi acaba çift kullanılması?Artısı eksisi nedir?Sayaçla birlikte toplam her faza 3'er adet mi akım trafosu kullanılmış?Cevaplarınız için teşekkürler

durcan 78 arkadasim Onceden Multimetreler kompanzasyon da kullaniliyordu fakat yeni cikan Reaktif Guc Kontrol Roleleri Harmonik Analizini dahi yapmakta kullanmak akillicamidir degilmidir sahsin tercihine bagli bana kalirsa gereksiz. Kullandin diyelim 3 adet akim trafosunu Reaktif Guc Kontrol rolesi ve Multimetre ile seri baglasan dahi olur. Hem akim trafosundan tasarruf hemde kablolamadan tasarruf edilmis olur. Fakat cizimi yapan arkadasin emegine karsilik tesekkurler kompanzasyon konusuna hakim olmayan arkadaslar icin iyi bir paylasim olmus

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri