Taşlama makinesi

supragt

Üye
İyi günler. Taşlama makinemle sac keserken birden içinden duman gelmeye başladı. İçin açtığımda motorunun elektromıknatıs bobinlerinin siyahlaşmış olduğunu gördüm. Ben elektromıknatısı çıkarıp yerine doğal mıknatıs yerleştirsem çalışır mı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi günler. Taşlama makinemle sac keserken birden içinden duman gelmeye başladı. İçin açtığımda motorunun elektromıknatıs bobinlerinin siyahlaşmış olduğunu gördüm. Ben elektromıknatısı çıkarıp yerine doğal mıknatıs yerleştirsem çalışır mı
çalışmaz doğal mıknatıs olmaz.slm

sayın subragt bey.çaılşmaz çünkü elktromıknatıs elektiriklenme ile meydana geliyo o bobinlerde döner manyetik alan oluşuyo onun rotorun ayrı stator sargılarının ayrı hesabı var bildiğim.oyüzden çalışmayacaktır bence.ama elektrik bölümünde açarsan konuyu daha iyi olur tabi,daha iyi yardımcı olabilirler.

çalışmaz herhangi bir bobinajcıya sardırmalısın veya
orjinal yastıklarını bulup değiştirmelisin.

Forum istatistikleri

Konular
128,315
Kullanıcılar
450,149
Son üye
yusuf_19034

Yeni konular

Geri