Toprakla Nötr Değince Atan Sigorta Mıdır K.A.R mi?

Toprak ile nötr teması benim bildiğim kadarıyla bir etkileşim yapmaz saygilar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kardeşim anlamadim ikisi birbirine değince ne oluyormus

Yozpay96 merhaba devreyi keser yani kaçak akım atar

Arkadaşlar merhaba kaçak akım sigortasını bence biraz araştırın terimlerini çalışmasını birsürü bilği var nette yanlız çok iyi inceleyin ben anlıyorum neyapacam demeyin çünkü çok farklı bilğiler var birde sadece tek çeşit kaçak akım yoktur unutmayın

Arkadaşlar merhaba kaçak akım sigortasını bence biraz araştırın terimlerini çalışmasını birsürü bilği var nette yanlız çok iyi inceleyin ben anlıyorum neyapacam demeyin çünkü çok farklı bilğiler var birde sadece tek çeşit kaçak akım yoktur unutmayın
Burda da çok işlendi yazdık çizdik, kakr veya kar bir sigorta değildir!

Evet var ama sadece burası için değil dostum gerçekten araştırmaya yönlendirmek istedim öğrenecek okadar çok şeyler çıkıyorki

ben bu forumda dün böyle bir konuda fikir almıştım fakat belli kısımlar hala havada kaldı kafamda.antalyada bi işletmemiz var bu zamana kadar sorun yoktu fakat 5 6 aydır elektrik aniden gidip geliyor günde 10 15 kere bu sorun bizim hatta bağlı bir apartmanda başka bir otelde ve 1 2 evde daha oluyor gerisine sormadım klimalar yandı fakat odalarda kaçak akım roleleri var şirket bunla ilgili işlemler yapmaya kalktı fakat sorun düzelmedi bu neden oluyodur faz ve nötr birbirine deyiyor diyelim o zaman sigorta yada kaçak akım rolesi atmazmı kaçak akım rolesi var fakat neden dairelerde klimalar yanıyor kaçak akım roleside düzgün çalışıyor.ani elektrik gidip gelmesi kaçak akımdan olmazsa neyden olur hatta yeterli güç olmadığından mı 220 volt geliyor voltajlardada bir sıkıntı yok bilgimde kısıtlı.

Kacak akimin gorevi daire icinde topraga bir kacak oldugunda koruma icindir.

Klimalariniz arizalaniyor ise bu git gel esnasinda anlik olarak voltajlariniz asiri yukseliyordur. Bundan dolayi elektronik esyalariniz bozulabilir.

Nedeni bulunana kadar elektrikler gittiginde elektrik girisinizdeki ana sigortayi indiriniz elektrik geldikten sonra bir kac dakika bekleyip sonra aciniz.

Antalya hangi ilce neresindesiniz?

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,397
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri