Trafo nasıl sökülür (resimli)

Merhaba arkadaşlar elimde 10wlık çıkış gücü 12volt olan bir trafo var ben sadece sekonder kısmını sökmek istiyorum ama nasıl söküleceğini bilmiyorum amacım sekonderi baştan sarıp gerilimi azaltıp çıkış akımını arttırmak 20amperden fazla akım istiyorum yeni sarım için nasıl kablo kullanacağım kısmınıda sizden bekliyorum ve bu trafo iş için uygun mu?
28102014207.jpg
28102014208.jpg
28102014209.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
10 watlık bir transformatörden 20 A alamazsın trafonun sac karkası buna uygun değıl 20 Aalabılmen için sac karkasın çapi gause olarak verımlılığı hesap edılmelı kı zaten elınızdekı okadar yüksek verım verecek sevıyede değıl

tşk ederim Tekin bey sanırım Mikrodalga fırınların trafosundan bulmalıyım ama aslında asıl sorunum bunun sekonderini nasıl çıkarıp baştan sarabilirim yani bir trafo nasıl sökülür üstündeki levhalarımı keseceğim ne yapacağım

tşk ederim Tekin bey sanırım mikrodalga fırınların trafosundan bulmalıyım ama aslında asıl sorunum bunun sekonderini nasıl çıkarıp baştan sarabilirim yani bir trafo nasıl sökülür üstündeki levhalarımı keseceğim ne yapacağım
merhaba madem sökmek istıyosun öncelikle dışındaki kaplama sacını ayır biraz zorlanırsın çünkü vernikle fırınlanmıştır yanı yapışmıştır maket bıçağı al o levhalar E SEKLİNDE BİRBİRİNE GEÇMİŞTİR 10 TANESİNİ ÇIKARA BİLİRSEN GERİSİ GELİR AMA O TRAFO 20 A UYGUN DETİL BİRDE I LEVHALARI VARDIR

tşk ederim Ozan bey sanırım bunu yeniden birleştiemek sökmekten daha zor olacak :) Bundan 20 olmasa da en fazla kaç amper güvenli bir şekilde alabilirim 2,3 amper olsa da olur test amaçlı bunun üzerinde denemek istiyorum

O trafo ile 20A'den fazla akım istiyorsun. 12v/20A demek 240VA trafo demek , o nüveden bunu beklemek demek eşşeği kırbaçlasam at gibi koşar mı demeye eşdeğer. Sen güzel bir at al eşşeği boşuna kırbaçlama yazık :)

Abi bu şu anda bunun çıkışı sanırım 0,8 Amper civarında,olsun da 2 amper olsun becerebilirsem bir mikrodalga trafosu yada 1000wattlık bir trafo bulur 20 amperi denerim

Ne yapmak istiyorsun amacın ne sen önce onu izah et bize.

punto kaynak makinesi yapmam lazım onun için kullanacağım 0,3mm-0,5mm saç kaynatsın yeter

28102014210.jpg
Sanırım haşat ettim ben bunu E harfi şeklindeki levhaların ortası çok sıkı önce sarılmış kabloları mı açmam gerekiyordu yoksa zorlaya zorlaya mı çıkaracağım :(

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri