Transformatör hakkında bilgi

mojjo

Üye
Merhaba arkadaşlar...

Bir sorum olacak...
Şimdi Amerika'dan kahve makinesi geldi cihaz 110-120 volt aralığında 1200 watt kendisi aleti kullanmak için transformatör lazım araştırma sonucu uygun fiyatlı bir tane buldum, lakin aletin çıkışı 100 volt 1500 waat ölçüldüğünde 105 volt veriyor şimdi bu alet benim kahve makinesini çalıştırır mı diye kafamda soru işareti oluşuyor. Konu hakkında yardımınızı bekliyorum .

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Makinanın çalışma suresi önemli bir etken olup , deneyip gözlemlemek en garanti yöntem olabilir.

Makinanın çalışma suresi önemli bir etken olup , deneyip gözlemlemek en garanti yöntem olabilir.
Teşekkürler yanıtınız için ama öyle bir şansım olmayacak ürünü aldığımda önce deneme lazım daha sonra alıp almayacağıma karar vereceğim dediğim anda satıcı hadi ordan diyebilir :) Ama şunu söyleyebilirim günde 1 veya 2 sefer toplamda 20 dakika çalışacak çalışmayacak.

Satıcı gerçek ise yanında birlikte denemenin nasıl bir sakıncası olabilir? Nette ise deneyip olmazsa iade edebilirsiniz ? Ayrıca çalışma süreside çok uzun gözükmüyor, kolaylıklar.

Bu var ama 600 tl üzerinde fiyatı var.
Genelde de o güçte trafolar gördüğüm kadarıyla benzer fiyatlarda.

https://www.3faz.com/mervesan-1500-va-220110-v-acac-donusturucu-oto-transformator-ms-1500
Teşekkürler ben daha çok 2. el bakıyorum piyasada çok var yukarda yazdığım konuda ki ürün çok uygun fiyatlı lakin 105 volt çıkışı var benim cihazımda 110-120 volt aralığında çalıştırıp çalıştırmayacağını araştırıyorum.

Sadece ısıtıcıdan oluşan cihaz ise 105 V çalıştıracaktır. Gerilimi düşük olduğu için pişirme süresi uzar.

Elektronik devre de varsa, 220 V cihazların 190V'a kadar çalışabilmesi gibi oda muhtemelen çalışacaktır.
Bu durumda da pişirme süresi yine uzar.

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri