trigger yazılımı

aşağıda çizdim şemayı monostable multivibrator şeması.
butona basılı tutulunca tetik vermez bırakınca trimpot ile ayarlanan süre ile valf yada role çekili kalıp tekrar kapatır.

Ekli dosyalar

• trigger.pdf
    22.6 KB · Görüntüleme: 11
aşağıda çizdim şemayı monostable multivibrator şeması.
butona basılı tutulunca tetik vermez bırakınca trimpot ile ayarlanan süre ile valf yada role çekili kalıp tekrar kapatır.
teşekkür ederim yanlız bu şekilde elimiz sürekli tetikde basılı durması gerekicek.en iyisi arduino hem daha farklı projelerde kullanmak için lazım olur hemde istediğimi bu arduino vericek bana sanırım

Bencede;)
Bluetooth modül aldım bu gün çok daha iyi. Telden kumanda edebiliyorsunuz(devreyi)
Kolay gelsin. Çok ilerlemeyecekseniz uno alin

teşekkür ederim yanlız bu şekilde elimiz sürekli tetikde basılı durması gerekicek.en iyisi arduino hem daha farklı projelerde kullanmak için lazım olur hemde istediğimi bu arduino vericek bana sanırım

canın masraf yapmak istiyorsa hayhay. bir tek direncin yönünü değiştirerek elin basılı kalmaz ve tersine dönerdi.
ayrıca şu arduino insanları hazırcılığa alıştırmaktan başka bir şey değil tüketmeye devam.hazır al dünyanın parasına koduda internetten çek neymiş ben yaptım :D

buarada illa işlemci kullanıcksan pic12f675 ile de yapabilirsin 1tl fiyatı. istediğin kadar zaman bekler. butona basıncada çalışır bırakıncada çalışır ikikez basınca başka moda geçer. yarın insanlar bir led yakıp söndürmek için arduino alacaklar.

canın masraf yapmak istiyorsa hayhay. bir tek direncin yönünü değiştirerek elin basılı kalmaz ve tersine dönerdi.
ayrıca şu arduino insanları hazırcılığa alıştırmaktan başka bir şey değil tüketmeye devam.hazır al dünyanın parasına koduda internetten çek neymiş ben yaptım :D

buarada illa işlemci kullanıcksan pic12f675 ile de yapabilirsin 1tl fiyatı. istediğin kadar zaman bekler. butona basıncada çalışır bırakıncada çalışır ikikez basınca başka moda geçer. yarın insanlar bir led yakıp söndürmek için arduino alacaklar.
Programlayici falan bir ardino ediyor :)

uno 60-70 tl zaten. her proje için bir ardumu almak daha mantıklı yoksa bir kez pickit2 yi 25 dolara alıp.ondan sonra 1tl den başlayan ve en maximum pic32 olan 15 dolarlık bir işlemci ile 19inch tft bile sürebileceğin yolumu tercih ederdin. mantık hatası yapıyorsun bir elektronikçi olarak bence

herkeze teşekkür ederim yazdıklarınız için bu ardino hoşuma gitti.başka projelerdede kullanırım ben bunu lakin devre falan aşırı teferuata girmek istemiyorum bunu alıp yazılım ile işi çözerim.

herkeze teşekkür ederim yazdıklarınız için bu ardino hoşuma gitti.başka projelerdede kullanırım ben bunu lakin devre falan aşırı teferuata girmek istemiyorum bunu alıp yazılım ile işi çözerim.

meraktan soruyorum yanlış anlamayın daha önce bir işlemci içine kod yazdınızmı?

forumda yardım istediğiniz konu çok bait bir işlem ve bunun için bile elektronik bilginiz olmadan nasıl işlemci kodlarının altından kalkacaksınız onu merak ettim.

meraktan soruyorum yanlış anlamayın daha önce bir işlemci içine kod yazdınızmı?

forumda yardım istediğiniz konu çok bait bir işlem ve bunun için bile elektronik bilginiz olmadan nasıl işlemci kodlarının altından kalkacaksınız onu merak ettim.

elektronik bilgim var.yazılım kısmına gelince yazılımı yazılımcı arkadaşım atıcak konuştuk halledicek ve benim istediğim komutlarda basit komutlar.daha önce program yazıyordum ben.kodları az çok biliyorum.
basit bir kod ile çözücem 1.2 damla akıtıcak durucak basit ben sistemin çalışmasını tam çözememişdim onu çözdüm

Forum istatistikleri

Konular
128,393
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri