Twido İle PID - 4-20 input - 0-10 V Out

Merhaba arkadaşlar. PLC ile yeni tanışan biriyim. İlk Twido ile başladım ve bir sayac uygulaması yaptım.

İlkinci uygulamam ise yine Twido ile 4-20 ma olarak gelen girişi
Çıkışta Bağlı olan Frekans Inverterinin 0-10 V Çıkış İle ile PID olarak kontrol etmek.

4-20 olarka gelen bilgiyi bir değişkene kaydettiğim "SET" noktasında tutmak.

Uygulama bir yakma kontrol sisteminde kullanılacaktır. 4-20 Ma bir basınç Transmitteri 0-10 V ise bir invertere bağlı fandır.İnverterle fanın hızı ayarlanarak basınç Set noktasında tutulacaktır.

Twido ile bunu nasıl gerçekleştirebilirim. PID bloğundaki terimler nelerdir.bana yardımcı olurmusunuz.

plc yi çıkar aradan direk sürücü ye 4-20 ver, sürücü üzerinden yap PID kontrolü eğer imkanın varsa.ABB sürücü ile yapabilirsin.

twidoda debugta pid kontrolü var.set noktasını buradan ayarlarsın çevirme işlemini word te yaparsın.yada çevirici kullancan.

fatih1905
Aynen dediklerine katılıyorum. Elindeki sensörü invertöre bağla. Cihazın ABB ise süper içinde ne istersen var ama diğerleride yapar bu işi. Ver set değerini çalışsın. PLc kullanmana gerek yok.
Bir sistemde ne kadar çok cihaz varsa sistem o kadar sorun çıkarmaya meyillidir.

Schneider Electric Altivar Sürücülerinde dahili PID vardır. Altivar sürücü ile dahili PID kontrolü doğrudan PLC'ye gerek kalmadan yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri