USB kablo sorunu

bildiğimiz 52 euro mu ?
Evet. 177 lira : )

Aslında aradığım kablo tam olarak bu ama çok pahalı meret. 52 euro :mad:

hdmi-kablo-23.jpg

usb değilki bu firewire. ucun biri uymayacaktır. mod ise sıkıntı.

olayın şöyle düşünün elinizdeki ucuz webcam veya usb çoklayıcılarda da benzer durum oluyor. basit bir çoklayıcı var machin kurulu olduğu bilgisayarda ucunda flash disk, bilgisayarı bir açtığımda normal bir açtığımda hiç görmez, çıkarıp takıyorum gayet normal. sebebi aynı olabilir. ancak ucuz ürünlerin usb bağlantı protokolüyle akz ler çok farklı olması lazım.

Evet de şu meşhur alışveriş sitelerinde bulamadım. Modemle beraber alayım dedim yok. Ya resimler yanlış...

Ben Türkiye'de çok arayıp bulamamıştım.

Bende çar-çöp dolu vardı eskiden. Hurdaya verdim. Dışarıdanda beklenmez ki yahu. Şahin'e soralım.

hımm

Shielding
Shield should only be connected to Ground at the host. No device should connect Shield to Ground.

Yani kabloda topraklamayı sadece ana cihaza bağlayın, cihaza bağlı olmamalı diyor. Hazır USB kablolarda bunun uygulandığını hiç sanmıyorum. Zaten iki tarafı da A plug olan bir kablonun hangi tarafını topraklayacaksın ki! Benim durumunda Biri A biri B gerçi ama olsun.

Elimde blendajlı bir kaç metrelik CNC kablosu var. 1 metrelik kabloyu harcayıp blendajı çıkarıp elimdeki USB kabloya geçireyim. Ucunu güzelce kasaya değdireyim. Sonra blendajı makaron ile izole edeyim. Bakalım nasıl olacak. Makaron kabloyu çok sertleştirecek ama aklıma başka bir şey gelmiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,404
Kullanıcılar
450,303
Son üye
endzyy

Yeni konular

Geri