vestel 600T çamaşır makinası

fatih35

Üye
arkadaşlar vestel 600T makina suyu ısıtmıyor muhtemel sorun ne olabilir acaba??

arkadaşlar vestel 600T makina suyu ısıtmıyor muhtemel sorun ne olabilir acaba??

1) rezinstans hatası-kablo kopuklugu
2)kart- ısıtıcı role kontak hatası
3)sensör hatası

bu hataların her hangi birini yapmışsa led lerle yanıp sönen arıza kodu vermesi gerekir !
siz bu uyarıdan bahsetmemişsiniz *?

malesef hata yok yani ledlerde yanıp sönme falan yok kablolar rezistans vede sensör sağlam sanırım geriye kart kaldı :(

elektronik kartında sorun olduğunu düşünüyorum kolay gelsin

sevıye şalterinden kaynak lanıyor arkadaşım makına suyunu alıp calısmaya basladıgında sevıye salterınde 4tana sulyever
2 sı sulyelerın kılıflı 2sı kılfsız sen kılıflı olanını 2sını cıkartıp bırbırıne hafıfce temas ettır ark yapacaktır sende sorununu goreceksın sen busekılde kullanma ben arızayı bekırttım yenısını veya cıma tedarık et tak kolay gelsın

biraz açık yazsanız da bizde anlasak sulye nedir hangilerini kısa devre edeceğiz

regal 600 t çamaşır makinasının "başlat" ve "bitti" düğmesi yanıp sönüyor arıza nerede olabilir, yardımcı olurmusunuz?

regal 600 t çamaşır makinasının "başlat" ve "bitti" düğmesi yanıp sönüyor arıza nerede olabilir, yardımcı olurmusunuz?

Merhaba.Açma düğmesine (Üzerinde düz,yarıklı bir çizgi olan) bastıktan sonra bu düğmeye bastığınız halde "başlat/dondur" düğmesi yanıp sönmeye böyle devam ediyor,makine start almıyorsa (Doğal olarak bu anda lcd ekranda tahmini program bitirme süresinin de hiç çıkmaması gerekiyor) buton bağlantısının gerisindeki kablo bağlantılarındaki kablo tutucu bağlantılarından veya anakarta giren buton bağlantı kablosunun kablo pabucu tutucusu (Eğer varsa diye tahminen de düşünüyorum) yüzünden bu makinenizin anakartı start almıyor da olabilir.

Yani çok önemli bir anakart arızası,çamaşır makinesi arızası şeklinde değil sadece bu noktalardaki (Butonun gerisinden,butonun kendisinden veya butonun anakarttan önceki bu bağlantısından olabilir) elektriki geçirmezlik olan bu noktalar yüzünden bu start işleminin başlayamadığı kanaatindeyim.Regal üzerine tam tecrübemden de değil sadece Arçelik 8144 BJ'deki kişisel kullanım deneyimime dayanarak bir tahminde bulunuyorum.Bu makinenizi uzun zamandır mı kullanıyorsunuz yoksa yeni kurulum yapıldı ve ilk tecrübe (Instruction'dan okuyarak) ile ilk defa mı çalıştırıyorsunuz? Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,225
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular

Geri