Vidalı mil kesimi

technico

Üye
Merhaba birkaç gündür araştırıyorum, forumda arama da yaptım ama birşeyleri gözden kaçırıyorum sanırım. Şimdi bu vidaları satan şahin rulman falan vidayı istediğimiz boyutta kesebileceğini söylüyor. İstediğimiz uzunlukta kestirdikten sonra gelen vidalı milin ucunu kapline takmak için, ya da yataklamak için herhangi bir torna işlemi gerekecek mi?

Mesela mil çapına uygun UCFL ya da UFL rulmanlı yatak aldık mı, bu milin vidalı kısmını direkt bu rulmana takıp sabitleyebiliyor muyuz? Veya bu BK BF serisi yatak açıklamasında biri motor tarafına biri motorun karşısına takılır diyor, ne demek bu? Ve yine bunlarda da mili inceltmem gerekecek mi?

Mazur görün bu malzemeleri elime hiç almadığım için mantığını çok da anlayamıyorum. Yanlış şeyler almak da istemiyorum.

torna sart mılın bır tarafına rulman yatagı obur tarafına rulman yatagı ve kaplın takıcaksın malzeme cok sert cornacının ıyı olması lazımmıs bk bf serisi baya pahalı ama montajı kolay ufl serisi ucuz fakat merkezını ayrlamak zor amator bır ısmı yapacaksın yoksa profosyenelmı

torna sart mılın bır tarafına rulman yatagı obur tarafına rulman yatagı ve kaplın takıcaksın malzeme cok sert cornacının ıyı olması lazımmıs bk bf serisi baya pahalı ama montajı kolay ufl serisi ucuz fakat merkezını ayrlamak zor amator bır ısmı yapacaksın yoksa profosyenelmı
İyi bir tornacı değilde halsiyetli elmas uca ihtiyaç var.

:)Sorduğu soruyla amatör yada profesyonel yapacağı belli değilmi arkadaşın.

İŞLEM BASAMAKLARI:
1:Vidalı mil tornaya bağlanır.
2:İşlenecek kısım spiral ile taşlanır. (vidalı mil yüzeyinde ince bir film tabakası vardır. bu sert bölümün alınması gerekir. )
3. yumuşak bölümde istenilen işlem tornada rahatça işlenebilir.

Teşekkür ederim cevaplar için. Tamamen amatörüm dolayısıyla amatörce yapacağım. Ebay da ucu hazır işlenmiş miller gördüm, onlardan sipariş verebilirim belki. Tornacılara ulaşma imkanım yok. Tekrar sağolun.

Tornada taşlama nasıl yapılıyor bu arada?

Hocam sen vidalı mili Üniversal tornası bulunan bir arkadaşa götür, yanında kaplin, yatak rulman vs hepsini al. usta iyiyse anlar hemen. 10 dk lık işi var :D

torna dusuk hizda donsun. Taslama tasi bagli Spirali daya
Ufak ufak taslamaya basla. en pratik cozumu oyle bulduk

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,277
Kullanıcılar
450,102
Son üye
amatour777

Yeni konular

Geri