Fanuc'un türkçe programlama dosyası veya kitabı olan var mı?

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
Fanuc sürücüler ve kontrol sistemleri kullanan bir firmada yeni işe başladım.elimdeki dökümanlar hepsi ingilizce bu işe yeni şeyler öğrenmek için başladım.ama ingilizcem iyi değil.ayrıca teknik ingilizce olunca sanırım biraz daha zor.dil kursuna gitmeyide düşünüyorum.ama şuan imkanım yok ayrıca uzun sürecek.eğer türkçe dökümanları bulabilirsem kısa zamanda öğrenebilirim.buna inancım var!

mastercam kitabı var orada fanuc anlatyor bir operatör olarak fanuc sistemi fazla bilmene gerek yok çünkü bütün cnc leri bir haftada öğrenirsin önemli olan cam öğrenmek..

mail adresini ver seni fanuc dökümana boğayım :)

arkadaşlar bütün cnc leri 1 haftada nasıl öğrenilimiş anlamadım baya zor iş bide temelde talaşlı imalat tecruben olması lazım bence bu mesleğe özenmeyin ben eskiden çok sewviyordum ama insan zamanla yağından talaşından bıkıyor bide eskisi gibi parada yok gitikçe düşüyor maaşlar ve bütün işverenler kendi akrabalarını yetiştirmiş normal bir çalışanı geçici olarak aliyor işe

arkadaşlar ben cnc operotörü değilim.olmayıda pek düşünmüyorum.ben reklam olmasın şimdi,bu yüzden firma adını yazmayacağım.cnc torna,freze satan ve teknik servis hizmeti veren türkiyenin en büyük firmalarından birinde çalışıyorum.mesleğim elektrik teknisyenliği.bu işin teknik servisine ilgim var ve bu işide öğrenmek istiyorum.bu yüzden teknik bilgiye ihtiyacım var.fanuc alarm kotları,parametreler ve hangi parametrenin neye hükmettiği gibi.elektrik teknisyenliğini meslek olarak seçtiğimden beri makinalara merakım var.bu işyeride benim için bulunmaz fırsat.

c.berkan ' Alıntı:
arkadaşlar ben cnc operotörü değilim.olmayıda pek düşünmüyorum.ben reklam olmasın şimdi,bu yüzden firma adını yazmayacağım.cnc torna,freze satan ve teknik servis hizmeti veren türkiyenin en büyük firmalarından birinde çalışıyorum.mesleğim elektrik teknisyenliği.bu işin teknik servisine ilgim var ve bu işide öğrenmek istiyorum.bu yüzden teknik bilgiye ihtiyacım var.fanuc alarm kotları,parametreler ve hangi parametrenin neye hükmettiği gibi.elektrik teknisyenliğini meslek olarak seçtiğimden beri makinalara merakım var.bu işyeride benim için bulunmaz fırsat.
sevgili arkadaşım bende cnc servis işindeyim ama kusura bakma ama dediklerini sanırım kimse sen le paylaşmaz çün kü bunları bilen kişiler zaten bilgi satıyorlar emek değil bir parametre açıp para alıyorsunuz bunları kendin uğraşa uğraşa öğreneceksin başka yolu yok alarm kodları fln var ama dgn ler driver alarm kodlarını kimse paylaşmaz çalışman lazım ing iyiydir inşallah yabancı siteleri araştır

çok güzel arkadaşlar
fazla ingilizcem olmadığı için makina ile gelen o sarı kitapları
raflara kaldırmıştım ama şimdi o sarı kitapların türkçesini bulmak
gerçekten güzel ne deyim.
emeği geçenlere teşekkürler.

freemanxxx arkadaşım
mail adresimi profilimden bulabilirsin

elinde bulunan türkçe cnc ve fanuc ile ilgili dökümanlara talibim

gönderirsen sevinirim
teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular