ÇamaŞir makİnasi arizasi

bu kod listesine göre benim makina F9 kodunu veriyor yani eprom ve kart uyumsuzluğu benim bu noktada yapacak birşeyim galiba yok bu koda göre yapacak birşey gelmiyor aklıma anlamadım durup dururken böyle bir arıza neden oldu.

arkadaş bu arızanın olmasına bnce şaşırmamak lazım epromlar hakkında biraz bilgi edinmelisin derim bnce çünkü epromlar ışık ile silinebilir hafıza olması lazım yanblış hatırlamıosam bunun için zamanla bunlar kendilerini infilak ederler sorunun buradan kaynakladığını düşünüyorum

çmaşır makinası neden bazı çamşırları parçalar arkadaşlar

slm arkadaşım senin makinanın sorunu bana göre programlayıcı yani(beyin)kontakları arasında nem rutubet veya sıvı temasıdır.yani tek yapman gereken bir saç kurutma makinası ile beyinin deliklerinden içeri sıcak hava tut.iki üç dakika sonra çalıştır bakalım.sorun eğer devam ediyorsa beyin arızalı.

bana görede senin beyin arızalı
çünkü su sensörü arızalı olsaydı sadece onla ilgili olurdu.. yanlış anlamadıysam dediğine göre ayar düğmesi sürekli dönüyor ve ışık yanıp sönüyor makina bi türlü başlatamıyor
o zaman dediğiniz gibi kart üzerinde herhangi bir yanık patlama yoksa
o zaman tahminimce sorun beyinde kalıyor
sen yinede gelen yorumları takip et veya bi servisle görüş

slm arkadaşlar benimde bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim bende arçelik 2200 çamaşır makinası var su boşaltmaya geçtiğinde makınanın altı olduğu gibi su oluyor yaptığim gözetlemede boşaltma pompası çalışıyor bir problem gözükmüyor çamaşırı koyduğumuz camlı kısmın etrafından akıyor şimdiden teşekkürler

kaplanugur ' Alıntı:
slm arkadaşlar benimde bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim bende arçelik 2200 çamaşır makinası var su boşaltmaya geçtiğinde makınanın altı olduğu gibi su oluyor yaptığim gözetlemede boşaltma pompası çalışıyor bir problem gözükmüyor çamaşırı koyduğumuz camlı kısmın etrafından akıyor şimdiden teşekkürler
kaplanugur sitemize hoş geldiniz sizin probleminiz körük lastigi diye tabir ettigimiz ön körüklü contada delik olmasından kaynaklanıyor muhtamel olasılıkla makinanız sıkmada aşırı sallanıyor bu arızada yatık denge amortisöründen kaynaklanıyor denge amortisörünüzü ve körük lastigini degiştirirseniz sorununuz hallolur körüklü conta 10 ytl amortisörlerse 4 ytl her malzemeciden alabilirsiniz kolay gelsin.

zerria ' Alıntı:
bana görede senin beyin arızalı
çünkü su sensörü arızalı olsaydı sadece onla ilgili olurdu.. yanlış anlamadıysam dediğine göre ayar düğmesi sürekli dönüyor ve ışık yanıp sönüyor makina bi türlü başlatamıyor
o zaman dediğiniz gibi kart üzerinde herhangi bir yanık patlama yoksa
o zaman tahminimce sorun beyinde kalıyor
sen yinede gelen yorumları takip et veya bi servisle görüş
arkadaşım ariston makinada mekanik beyin yoktur eeprom ve işlemci mekanik beyin görevini üslenirler program başlangıcında tüm konpanentler kontrol edilir arızalı parcalar varsa yukarıda verdigim arıza kotlarından birini verir arızalı parca ve ,veya parcalar degiştirilerek raset atılır cıhaz yeniden program seçilerek calıştırılır

hayırlı işler ali usta bende ariston av82 model çamaşır makinası var makinanın fişini taktığımda tüm ışıkları yanıp sönüyor sadece bir kez yanıp sönüyor ve hiç bir işlem yapmıyor bana yardımcı olursan sevinirim tekrar hayırlı işler

sabit yanan ısık veya ışıklaın karşılıgında hangi işaretler var ?

Forum istatistikleri

Konular
129,071
Kullanıcılar
451,355
Son üye
Ooczzdgxz

Yeni konular

Geri