Çamaşır Makinası Su Tahliye Motorunun Çalışma Prensibi (acilll)

harun1can

Üye
slm Arkadaşlar su tahliye motorunun çalışma prensibi konusunda yardımcı olabilir misinz?

Acildir.. Biraz ilgi lütfen

su tahliye motoru beyinden aldığı voltaj ile çalışır.su boşaltma sorunu benim cihazımda(bosch)da var.beyin boşaltma sırası geldiğinde tahliye motoruna 220 volt. gönderiyor.diğer konumlarda voltajı kesiyor.birkaç aydan beri uğraşıyorum.7-10 tahmini sayıda tahliye normal oluyor.sonra motoru söküp dişarıda harici 220 v. veriyorum.çok iyi dönüyor.ama servis geldiğinde boşaltma yapmıyordu.tahliye bölümünün ön kapağını açtı.daha önce ben açtığımda hiçbirşey yoktu.saç tokasını çıkarttı.sonra giderlerken aynı arıza yapar ise tahliye motorunu değiştiriceklerini söylediler.ama ben hariçten voltaj verince çok iyi çalışıyordu.bu durum beni aslında yanıltıyormuş.necip arkadaşım,eğer tahliyeye beyinden voltaj geliyorsa tahliye motorunun arızalı olduğunu söyledi(malzeme sıkışması yok ise).elimde bir tane çıkma arçelik motoru vardı.şimdi onu takdım(özel bir montaj yaptım).denemeye başladım.şu anda sorunum yok.bunları neden anlatıyorum..çünkü benzeri durum sende de olabilir.yalnız beyinden voltaj gelmesi önemli.eğer gelmiyor ise beyin arızalıdır.beyini beyinci ali usta çankaya/izmir adresinde veya başka biryerde çok ucuza eskini tamir ediyorlar.kolay gelsin...inşallah yardımcı olabilmişimdir.birde tahliye motoru bobinine voltaj gelince manyetik alan oluşturarak pervaneye bağlı parçayı döndürerek çalışan basit bir malzemedir.

Son düzenleme:
nasıl çaalışma sistemi
makinenein markası ve modeli ni soyle yardım oluyuöm sana

Merhaba bu su tahliye motor arızası ile ilgili yazinizi okudum ve bugün eve gelen tamirciden şüphelendimm. Adam sadece makinanın sesini dinledi veryizor mu vartizor mu dedi. Bu çok değişik ötüyor. Değişmeli dedi ve bu parça 250 TL dedi. Bizde yarına değişim için randevu aldık. Bulaşık makinası calistirilinca dijital ekranda h2o yazıyor ve sağ üst köşede kırmızı renkte bir çeşme simgesi çıkıyor. Bana öyle geldi ki adam parça satmak için değişim gerekli diyor. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa yazabilir mi ? Lütfen diyelim ki değişim gerekli bu su çekme bobini ne kadardır . Garantiye girer mi? 1 yıl 9 aylık bir makina garanti sürecini doldurmadan bozulur mu? Yedek parça garanti kapsamında mıdır değil midir? Yardım lütfen! Tşk ederim

Merhaba bu su tahliye motor arızası ile ilgili yazinizi okudum ve bugün eve gelen tamirciden şüphelendimm. Adam sadece makinanın sesini dinledi veryizor mu vartizor mu dedi. Bu çok değişik ötüyor. Değişmeli dedi ve bu parça 250 TL dedi. Bizde yarına değişim için randevu aldık. Bulaşık makinası calistirilinca dijital ekranda h2o yazıyor ve sağ üst köşede kırmızı renkte bir çeşme simgesi çıkıyor. Bana öyle geldi ki adam parça satmak için değişim gerekli diyor. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa yazabilir mi ? Lütfen diyelim ki değişim gerekli bu su çekme bobini ne kadardır . Garantiye girer mi? 1 yıl 9 aylık bir makina garanti sürecini doldurmadan bozulur mu? Yedek parça garanti kapsamında mıdır değil midir? Yardım lütfen! Tşk ederim
Garantisi varsa makinanın kendi servisini çağırın onlar değiştirsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Geri