Çekİrdek usta-(ÖlÜm tehlİkesİ)

necirfan

Üye
Başıma gelen ölüm tehlikesini sizinle paylaşmak istiyorum.
Bundan 10 yıl kadar önce idi marmara hastanesinin teknisteni idim kafeteryada hamburger fesfutunu üstünde aydınlatma yanmıyor dediler ,gitdim ve baktım tesisat üstde üstü kapalı ek yerlerinin birleşme noktasın el girebilecek şekilde idi ve bende elimi o delikten uzatarak kablo yakalamayı umarak saga ve sola kolumu hareket etdirdim ve beni sag elimin orta parmağımdan bir yakaladıki (genelde refleksle çekerizya)öyle bir şey olmadı kendine doğru çekti ve bırakmadığını hissetdim kolumu çekmek istiyorum ama ofsayit bir posisyonda yakalandığım için çekemiyorum yanımda arkadaşım var onun bana ümitsizce baktığı korkuyla izliyorum elinden bir şey gelmiyordu çünki her tarafımız çelik ve metal ,o anda herşey bitdiyini hissetdim 14-15 saniye süre içerisinde bir ömür gibi gelen zaman dilimi geçmek bilmedi kafetaryadaki herkesi görüyordum ve kimsenin benim o durumda çarpıldığımı fark etmemiş olmaları benden bir çık bile çıkmamış olmasındandır,arkadaşım fark etdi ama elinden bir şey gelmemesi ,çok kısa ama bir filim şeridi uzun bir zamandı o anı hiç bir zaman unutamıyorum.Acı ama tatlı bir anı.Ayıldığımda bilinç altı biraz hafıza sorunum oldu ama asıl sorun orta parmağım biraz yanmış ve tırnakla beraber patlamış olası idi

sayın necirfan uzun zaman geçmiş kazanın üzerinden ama ben yinede geçmiş olsun diyim bunlar da olası
karşılaştığımız durumlar işte her ne kadar dikkat etsekte bal tutan parmak yalar ;D

kötü bir anı olmuş usta elektriği tanırda elektrik ustayı tanımaz

Elektrik görülmez hissedilir,hissedildiği anda geç kalınmıştır.Teknik lisede ya da yüksek okulda hatırlamıyorum atelyede bu yazıyordu :)
sen yine etrafındakileri görmüşsün.Bende görüntü ve ses gitmişti.Sadece düşünce vardı.bir de zırlama şeklinde bir zonklama.gördüğüm ilk görüntü çarpılıp merdivenden düşünce (tıpkı filmlerdeki gibi) ağır çekimde yanıma doğru koşan arkadaşlar olmuştu.
sanırım yanlız çalışmamalıyız ve yanımızdaki arkadaşımıza tehlike anında hangi şalteri indireceğimizi göstermeliyiz.
Bir kere elimi tehlikeli bir yere sokmam gerekiyordu.2 tane yardımcım vardı.Birisinin elinde çarpılırsam bana vurmak için sopa,diğerinin üzerinde üstüme atlayıp beni itmek için kocaman bir karton kutu :)
komik ya ne iş yapıyoruz.
Komiğime giden bir konu da motor kablo merdiven gibi ağır şeyleri sürekli taşırken aklıma gelen,babamın şu nasihati oluyor:
-oku oğlum meslek sahibi ol yoksa hamallık yaparsın :)

O fİlm Şerİdİ varya dostum o gercek be dostum ...hİÇ aklina gelmeyen Şeyler o anda kare kare gÖzÜnÜn ÖnÜnden gecİyo mÜthİŞ bİr Şey.daha zamanin varmiŞ dostum .saĞlicakla kal ....allahina bİr kere ŞÜkret

geçmiş olsun arkadaş.bende zamanında 100 a nh patlatmıştım.saçım yandı yüzüm yandı.çok kötüydü dikkat etmek lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri