Çift Kirişli Vinç

serincell

Üye
Arkadaşlar şu anda iş yerimizde 7.5 metre (kiriş boyları) olan 30 tonluk çift kirişli vincimiz var. Fakat yeni bir yere taşınacağız. Kiriş boylarının yaklaşık 15 metre olması gerekiyor. Eski vinç üzerinde bi geliştirme yapabilirmiyiz, yani güçlendirme falan. Vinç sektöründe çalışan arkadaşlarımız varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

Bu konu,ayaküstü bilgi ile çözülebilecek bir konu değildir.Yeni bir konstrüksüyon yapılması
gerekir.Güvendiğiniz bir vinç firması ile çalışmanızda yarar var.

Bu konu,ayaküstü bilgi ile çözülebilecek bir konu değildir.Yeni bir konstrüksüyon yapılması
gerekir.Güvendiğiniz bir vinç firması ile çalışmanızda yarar var.

Hocam doğru diyosun. Ben zaten çok ayrıntılı bir bilgi aramıyorum. Fakat şu anki vinci kullanabilecekmiyiz yoksa tamamen yeni bir vinç mi yaptırmamız lazım. Onu araştırmaya çalışıyorum..

bu konu hakkında gercekten bir uzmana danısmalısınız vincler asla hafife alınacak makinalar degil sonucları cok agır ola bilir bunun icin mutlaka bir uzmana danısın fakat benim gorusum yeni kuracagınız yerde sadece yukseklik artıyor korumalar artırılır ve kanca motor gucu degişir gibi geliyor

Tamamen yeni bir vinç düşünmelisiniz.Kanca ve araba yürütme motorlarından yararlanabi-
lirsiniz.Köprü yürütme motorlarınızın ve mekanik aksamın tamamen değişmesi gerekir.

mekanik aksam kullanılabilir. ancak köprünün yeniden imal edilmesi gerekir.

Arkadaşlar zaten yeni yerimiz için bir vinç yaptırıcaz. İstesek de eski vinçi koyamayız. Sanırım araba ve kanca işimize yarıycak. Yine de bilgileriniz için teşekkür ediyorum...

en guzeli sıfır yaptırmak vinc tehlıkelı iş kazası olabılır..

bence kiriş boyları uzatılırsa vincin kaldırma kapasitesi düşük olmalı esneme yapacagından dolayı

Yeni Köprü yapildiğinda sorun çözülmüş olur, eskisinden çıkan kızakları makaraları kullanabilirsiniz, ama kaldıracağınız yüke göre köprüyü daha kalın malzemeden yapmanız gerekiyor. Daha önceden tecrübeliyim kendime 5 ve 3,5 tonluk 2 adet yaptım.

Forum istatistikleri

Konular
129,071
Kullanıcılar
451,353
Son üye
erkancos

Yeni konular

Geri