Ölü Elektrik ile ilgili

ert159

Üye
Arkadaşlar resmi ekledim durum şu bugun yaşadığım birşey dağıtım panosundan evin girişindeki sayaç panosuna 4*6 nyy kablo geliyor, ev trifazeye değişecek ama şuan mevcutta monofaze bağlı o yuzden 4x6 sadece tek faz üzerinden verilmiş siyah renkle, ve kahverengi ile gri uçları dağıtım panosunda boş bağlı değil, eve siyah ve mavi üzerinden tek faz yolladık resimdeki gibi bağladıktan sonra kaçak akım rölesi nin test butonu atmadı, fazları kontrol edince hepsinde kontrol kalemi ışığı yandığını gördük kahverengi ve siyah bağlı olmamasına rağmen, sonra bi usta kabloyu ezmiş olabiliriz derken öbürü ölü elektrik bu dedi ve faz uçlarına dokununca çarpmadı onu, buradaki olay ne o fazlar bağlı olmamasına rağmen nasıl elektrik aldı?

Ekli dosyalar

• sketch-1520110320052.png
    sketch-1520110320052.png
    493.5 KB · Görüntüleme: 31
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yanlış değilse kablolarin koruması yani yalitkanligi az ise ve diğer kabloda oluşan manyetik alanın diğer kablolarda etkisinden dolayı ölü elektrik oluşur buda çarpmaz zaten

Forum istatistikleri

Konular
129,165
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri