ÜÇ FALI MOTORU TEK FAZA DÜŞÜRMEK

3faz 220v frekans konvertörü motor çıkışına 2fazından L N olarak çıkış alıp 220v motor sürülebilir gezer77 nin de söylediği gibi kondansatörün bağlanmaması gerekir

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
3faz 220v frekans konvertörü motor çıkışına 2fazından L N olarak çıkış alıp 220v motor sürülebilir gezer77 nin de söylediği gibi kondansatörün bağlanmaması gerekir
ben bu sıstemde aradakı kondansatoru cıkardım.motorun uc adet cıkıs ucu kaldı bu durumda.bende bu ucları surucunun u v w uclarına bagladım yanı ıkaz devresınede farklı acıda gerılım gıtmıs oldu cunku eger bunu yapmazsanız motoru calıstıramazsınız .motorda doner manyetık alanın olusabılmesı ıcın mutlaka farklı bır acıda gerılıme ıhtıyac vardır.

iyi akşamlar arkadaşlar.benim şöle bir sorum var : üç fazlı asenkron motorun bir fazı koparsa durum denklemlerinde ne gibi değişiklikler olur? ilgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

motorun gücü nedir

bu benim bitirme konum.bana sölenen bir fazın kopması durumda denklemlerin nasıl degişcegi grafikler falan.matlab smulinkde bunları gerceklestircem daha sonra.nerden baslıyacagımı bilmiyorum açıkcası

Forum istatistikleri

Konular
128,928
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Geri