İlginç bir telefon konuşması.

Bu komik lügata benimde katkım olsun. Bizim yerde de redüktöre şanzıman deniliyor. Bi gün teknisyen arkadaşlara dayanamadım.ne diyonuz ya.şanzımanın ne işi var sistemde die? :) onlarda gösterince anladım durumu. İletişim aslında çok önemli arkadaşlar. Bu işlerde ortak dil kullanmak hem işimizi doğru yapmamıza hemde güvenli yapmamızı sağlar. Kolay gelsin.

bunlar güzel ama bir elektronik tamir malzemesi satan ve küçük bir ilde köylere yakın iseniz RCA jak'a tos tırtırlı fiş , fiş gibi terimler duyarsınız ama kancık jak kelimesinide duymanız muhtemel tabi bu kelime ile RCA dişi jak demek istiyorlar

enterasann bende ilk defa okudum öğrenmiş oldummm

Gemilerde çalışırken Aşçıbaşımız sık sık Makinacı arkadaşlara rica ederdi ;
"şu Kemik Kılını getiriverinde ocakları temizleyelim."
Neydi acaba şu "Kemik Kılı."?
Acemilik işte, meğerse Aşçıbaşım, Mühendis arkadaşlardan Chemical, yani okunuşu "kemikıl" olan ve Kimyasal anlamına gelen temizleme maddesini istiyormuş. Zira ocakların bacalarını sık sık temizlemek gerekir, aksi halde
baca yangınları oluşabiliyor.

Geçenlerde sitemize yeni taşınan bir dairenin işlerine yardımcı oluyoruz. Avize montajı, telefon bağlantıları, televizyon ayarlaması filan.
Salondaki televizyonu kuruyoruz, duvardaki anten prizi ile televizyon arasına anten kablosu takmamız gerekiyor. Ellerinde varmı diye sordum, yokmuş.
Ne lazımsa söyleyin biz alalım dediler. Ben de ;
---1 metre anten kablosu, bir erkek, birde dişi anten fişi lazım dedim.
Kadın bu söz üzerine bir kahkaha atarak,
---Ayol bunlarında mı dişisi erkeği oluyormuş dedi.
Ne cevap vereceğimi bilemedim.

ayrıca hertürlü elektronik devrede beyin olarak algılanıyor.

doğrudur halk dilinde beyin diyorlar

ya müşteriyi kötülemeyin onun takvimi geride kalmış. hani eskiden bina giriş kabloları bile çıplak iletkenden yapılıp binanın ugun yerine bir travers üzerine de izalatör konulabiliyordu.
hala eski evlerde var.yazık adama yaa..

Sevgili arkadaşlar malefes sizin yazdıklarınıza onlarca örnekte ben verebilirim . Sizce sorun ne....
Ben derimki bilende bilmeyende herkez elektrikçilik yapar oldu ...Yazık..

Forum istatistikleri

Konular
128,808
Kullanıcılar
450,899
Son üye
fandbe1

Yeni konular

Geri