İndüksiyonlu mil mi, lineer ray mı?

Kazim abim sen ailnenin tek cocugu olabilirsin... bizimde bas tacimizsin... Dedemizsin...sana sarkilar hediye etmek istiyorum..gulum...))

resimdeki gibi bir köpük kesme yapmak istiyorum bu sistemde indiksiyonlu mil ile sıkıntı yaşanırmı ölçüler en az 80cm e 80 cm olacak bide bu süstem için en az ne kadarlı bir motora ihtiyaç vardır. şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• medium.JPG
    24.1 KB · Görüntüleme: 51
akg ( kardeş abi beyefendi bilader) mesafese kısa olsada millerin capı 15 mm den yukarı olsada titreme olur.. Ölçüler küçük sigmaya dönebilirsiniz.. motorlarda 2 ila 3 nm yeterli olacaktır.. Neticede. Köpük keseceksiniz...

Son düzenleme:
burada makinanın videosu var 16 mm lik mil kullanıldığında bi sorun yaşanmıyacak gibi duruyor ama sanırım bunun olçuleri biraz daha az gibi

Videodaki ölçüler küçük gözüküyor.
Köpük blokları 1000*1000*2000 gibi olabiliyor.
O ölçülerde tel sıcaklığına bağlı az oynama oluyor ama etkisi olan ölçü değil yani tel boyu uzuyor ve yay gerginliği değişiyor gibi , 1000 mm yukarıda gerginlik değişimi kesin oynaşmaya yol açar ama sonucu etkilemez.
Zemin sağlamsa olur.
Ama böyle ufakcılık / işportacılık iş yerlerine yakışmaz !!!
Para kazanmak içinse , yaparsın unutursun , para kazanmaya bakarsın.
Değilse uğraşır durursun.
16mm yapmak yerine 36 mm yapsan toplamda kaç kuruş fark eder hesapladın mı ?
Ya da alt destekli mil ???

Bu islerde telin esnemeden sikintili isler ciktigini duydum ondan biraz daha mukavemete kacmak lazim

Önerileriniz için teşekkürler ben hobi için yapmayı planlıyordum harf şekil falan kesmek için. Salınım benimde aklımı karıştırmaktaydı onu için yatayda altdestekli mil, dikeyide biraz kısaltarak 16 lık indiksiyonlu mil kullanarak bir tasarım yapmaya karar verdim. Birde bu makinaları incelediğimde (masa üstü olanlar için) genelde gijon kullanılmış, vidalı mil kullanılmamış. Bu konuda öderiniz ne olur böyle bir makina için vidalı mile çokta ihtiyaç yokmudur sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…