Şehir içlerindeki hatlar

rcanr

Üye
Yazmadan yapamayacağım. Bazen kafamı kaldırıp elektrik direklerine dalıp gidiyorum. Şehir içlerindeki elektrik dağılımı o kadar pis durumdaki anlatamam. İzmir'in birkaç semtinde aynı şekilde bunu gözlemledim. Daha önceden hat varmış kesmişler kablosunun iki ucuda boş sallanıyor. Telefon hatları direğin arasından geçmiş kesilmiş tekrar hat çekilmiş pislik halde duruyor. Çaycı gelmiş diyafon hattı çekmiş kabloları sarkıyor, belediye gelmiş bişiler asmış ipler sarkıyor falan.

Direk topraklama levhasına giden kablonun sabitlemeleri su almış kimisi düşmüş kimisi yarım çıkmış falan... falan...

Acaba sizin bulunduğunuz yerde de bu şekildemi?

İzmir ve civarı elektrik hizmetleri özelleştirildi..Bu güne kadar Devlet erkini kullanan çalışanlar artık eskisi gibi ihbarları görmezlikten gelemeyecekledir..Orada direkte sallanan bir telin bir cana mal olacağını düşünüp gereğini yapacaklardır..

önceden buralardada aynıydı artık özel şirketlere verildi önceden nasıl çalıştıklarını biliyordum burdaki tek arızadakilerin

benim gördüğüm örnekler:
1) ağaçların dalların arasından dolaşan ag hatları
2) 5-10 derece eğik yatan direkler
3) 2 direk arası 5xrose iletkeni çekilmiş ama iletken fazla sehimlendirilerek yere 3 metre mesafede kalmış atnı hattın bir önceki direk arasındaki letkenler ise izolatör hizasında
4) topraklaması kopmuş og direkleri
5) og ag ve telefon hatlarının aynı direk üzerinde olması
6) yolun ortasına dikilen direkler
7) vatandaşın arazisi üzerinde yer alan direkler
örnek çoğaltılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,054
Kullanıcılar
451,328
Son üye
arimn