Şerit Led

nası yani trafo 12 voltluk

Çıkışına kondansatör bağladığınız için gerilim bir miktar yükselir yük arttıkça zamanla azalır.Daha önce bende sizinki gibi bir adaptör yapmıştım, tecrübelerimi paylaşıyorum.Ancak sorun olacağını zannetmiyorum.Daha önce yaptığınız adaptörde sorun yaşamadıysanız (ledlerin fazla ısınması gibi) bundada bir problem çıkmaz.

bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz sabah ilk işim denemek olacak

Sn.genc elektrik;Ben şöyle bir diyot testi yapmıştım.Bu 35AH köprü diyotlar ile ultra fast diyot arasındaki farkı görmek için;yaptığım alt. ile iki değişik diyot grubuna(hazır 35AH köprü ve ultra fast diyotlarla kendi yaptığım diyot grubu)düşük sinüs akım verdiğimde hazır 35AH köprü sınıfta kaldı.Sizin böyle test imkanınız yoksa malzemeciden özellikle kaliteli olanı isterseniz olur.
Kondansatör ölçüsü;benim bildiğim kullanılan AH(amper) başına 2000 uf.Yani devre akımı 3AH ise en az 6000uf. gibi.Bu teoriyi izlerseniz gerçekten stabil akım elde edersiniz.Hayırlı akşamlar

Son düzenleme:
benim anlamadığım hazır adaptörlerin kapağını açıp inceliyorum diyotlar çok küçük kondansatörler küçük ama yaptığım led leri çalıştırabiliyor
dün deneme yaptım hazır piyasada satılan 12v 500ma lik adaptörle 4metrelik şerit ledi çalıştırıyorum biraz kısık yanıyor ama ne adaptörde nede ledlerde ısınma olmuyor
kendi yaptığım adaptörle ışık gücü biraz yüksek yanıyor ama adaptör ateş gibi oluyor çözemedim valla

Trafonuz kaç wattlık?

trafo 14volt 1.4ah.lık bataryayı şarz eden trafoydu kaç watt olduğunu bilmiyorum ölçmedim ama trafo ısınmıyor tam tersi devre ısınıyo yani köprü diyot ısınıyodu

trafo 14volt 1.4ah.lık bataryayı şarz eden trafoydu kaç watt olduğunu bilmiyorum ölçmedim ama trafo ısınmıyor tam tersi devre ısınıyo yani köprü diyot ısınıyodu

KBPC3510 u denediniz mi?Ben uzun zamandır kullanıyorum bir sorun yaşamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…