Şerit Led

bugün monte ettim kbpc3510 u arkasına alüminyum soğutucu monte ettim yanınada 2700uf 35 v kondansatör koydum yarın deneyecem bakalım nasıl bi sonuç çıkacak
kbpc3510 çin malı vardı onu kullandım bakalım sonuç ne olacak

mehaba arkadaşlar dün denememi yaptım kbpc3510 5 ,10 dakika çalıştıktan sonra biraz ısınıyor ama aşırı ısınma yok ama hala kafamda takılan bi soru var. neden ısınıyor? köprüden aşırı yük geçmiyor artı alüminyum soğutucuda bağlı acaba çin olduğu içinmidir sizce?

bugün çalıştırdım şerit ledi işe gittim 1veya 2 saat sonra dükkana geldiğimde şerit ledin yanmadığının farkına vardım köprü diyoda baktım sağlam trafoya baktım elektrik geçmiyor trafo gitmiş bunun nedeni ne olabilir acaba

bugün çalıştırdım şerit ledi işe gittim 1veya 2 saat sonra dükkana geldiğimde şerit ledin yanmadığının farkına vardım köprü diyoda baktım sağlam trafoya baktım elektrik geçmiyor trafo gitmiş bunun nedeni ne olabilir acaba

Trafonun gücü yetersiz gelmiştir.Trafonuz yanmış.Şerit ledlerin kaç amper akım çektiğini bilmemiz lazım.Eğer elinizde akünüz varsa aküye bağlayıp kaç amper akım çektiğine bakın.Ona göre trafo alın.

Kopru diyot duşuk amperlı sanırım 1 veya 2 amper kopru kullanmışsın

trafonun düşük olduğunu sanmıyorum 14 volt 1.4 ah şarzlı matkabın bataryasını şarz eden trafoydu
şimdi ise bir voltaj ayarlı adaptör aldım voltajı yükselttiğim zaman ışık gücü yüksek oluyor ama devredeki parçalar ısınıyor kıstığım zaman zayıf yanıyor ama o zamanda devredeki parçalar ısınmıyor bu nasıl bi şerit ledmiş yaa :) çözemedim valla

trafonun düşük olduğunu sanmıyorum 14 volt 1.4 ah şarzlı matkabın bataryasını şarz eden trafoydu
şimdi ise bir voltaj ayarlı adaptör aldım voltajı yükselttiğim zaman ışık gücü yüksek oluyor ama devredeki parçalar ısınıyor kıstığım zaman zayıf yanıyor ama o zamanda devredeki parçalar ısınmıyor bu nasıl bi şerit ledmiş yaa :) çözemedim valla
O trafonun gücü tahminim düşüktür.10 Watt civarı olabilir.
Ledlerin kaç amper akım çektiğini biliyor musunuz?Varsa eski kullandığınız trafonun resmini koyarsanız gücü hakkında bişeyler söyleyebilirim(Yanınada kıyas yapılabilecek bir cisim koyun çakmak, telefon vs)

arkadaşlar araştırmalarıma göre şeritled her bir metrede 4.8watt mış vitrine taktığım ledi ölçtüm 4metre 80 santim 4.8w*5m desek =24watt eder buda 1ampere tekamül eder

O trafonun gücü tahminim düşüktür.10 Watt civarı olabilir.
Ledlerin kaç amper akım çektiğini biliyor musunuz?Varsa eski kullandığınız trafonun resmini koyarsanız gücü hakkında bişeyler söyleyebilirim(Yanınada kıyas yapılabilecek bir cisim koyun çakmak, telefon vs)

15 watt zil trafosundan büyüktü öyle söylim

Forum istatistikleri

Konular
129,215
Kullanıcılar
451,581
Son üye
batuhan.ozdemir

Yeni konular

Geri