şerit led amper değerleri tutmuyor yardım.

marverde

Üye
merhabalar smd 5050 metrede 60 adet 3çipli beyaz ledden 3,5 metre kullandım. ambalaj üzerinde 14,4w/M yazmakta idi. yaptığım ölçümde 11.73V ve1,46A çektiğini gördüm. sonrasında 10 metre rgb(metrede 60 adet) uygulamam oldu. max 4,02 A ölçtüm. benim ölçümlerimde mi bir hata var yoksa ambaj üzerinde yazan değerler demi anlamadım. ölçümleri smps tarafonun 12V çıkışından ölçüyorum. farklı ampermetreler ile denedim değerler aynı.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
söyle bir soru sorayım, 10 metre döşeme yaptım demişsin, ilk önce en son bagladıgın led girişini ölçermisin, gerilim düşümü oluyormu? eger trafo çıkışı 12v ve 10. metrede yine 12v ise, yani 2-3volt düşüş yok ise, herşey yolunda demektir, boşver sen paketinde ne yazdıgını, ne ölçüyorsan o'dur, bende (mastech ms 2108) var, ac ve dc gerilimde çok dogru sonuçlar veriyor.

söyle bir soru sorayım, 10 metre döşeme yaptım demişsin, ilk önce en son bagladıgın led girişini ölçermisin, gerilim düşümü oluyormu? eger trafo çıkışı 12v ve 10. metrede yine 12v ise, yani 2-3volt düşüş yok ise, herşey yolunda demektir, boşver sen paketinde ne yazdıgını, ne ölçüyorsan o'dur, bende (mastech ms 2108) var, ac ve dc gerilimde çok dogru sonuçlar veriyor.
10 metre rgb uygulamasında 15A trafo var ve çıkışı 12,11V. anlamdığım bir led 20 mA üç çip 60 mA çeker hesabı. bendekiler 3 te 1 kadar anca çekiyor. 20m 5050 beyaz led uygulaması yapıcam ışık havuzuna. yer çok dar 30A hayatta sıgmaz. eğer benim ölçümlerde bir hata yoksa 10A trafo kullanmayı düşünüyorum o yüzden sormuştum.

rgb led 5 metrede max 3A çeker yeni nesil 3 çipli norm ledler bile eskisi gibi 1.2A çekmiyor. birde voltaj düştükce çekilen akımda ona baglı düşer trafo üzerinde ki trimpotun omajını yükseltirseniz çekilen akımdan artacaktır

rgb led 5 metrede max 3A çeker yeni nesil 3 çipli norm ledler bile eskisi gibi 1.2A çekmiyor. birde voltaj düştükce çekilen akımda ona baglı düşer trafo üzerinde ki trimpotun omajını yükseltirseniz çekilen akımdan artacaktır
tesekkur ederim. en guzeli yeni yapilacak uygulamalarda önce led amperini ölcüp ona göre trafo seçmek

kalıpsal bir tecrübe edinirseniz gelecek işlerinizde size daha kolaylık olur örn;1 metre rgb veya 3 çipli kaç A çekiyor bu işinizi daha da kolaylaştırır

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,644
Son üye
VLT 2800

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri