0,18 kw gamak motor ve inverter

bilgi için teşekkürler

yıldız bağlanırsa nolur

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Dusuk akim cekeceginden gucten duser, donduremez, durduramaz.

Özetlemek gerekirse;
Sürücü çalışma gerilimi;3F,400 V,Motor Gerilimi ;230VD/400VY ise
Motor Bağlantısı Y Yıldız
Sürücü çalışma gerilimi;3F,400 V,Motor Gerilimi ;400VD/690VY ise Motor Bağlantısı D Üçgen
Sürücü çalışma gerilimi;1/3F,230 V,Motor Gerilimi ;230VD/400VY ise Motor Bağlantısı D Üçgen

Aynen katılıyorum bu güne kadar bende bu yöntemle bağladım motor/sürücüleri.Hiç bir problemle karşılaşmadım cebri soğutma dışında tabi.Bu sorunda çok yavaş devirlerde stndart motorlar içi geçerliydi tabi.

@malikenes'e tamamen katılıyorum ve ilave etmek istiyorum.

Motorlar öyle rastgele yıldız/veya üçgen bağlanmaz. Motorun üzerinde bir etiket bulunur orada hangi voltajda nasıl bağlanacağı yazar ve ona göre bağlanır. google'da "motor etiketi" yazıp görsellerde aratınca bir çok örnek çıkıyor. bazılarını aşağı ekledim.
Invertor 220v ise etikette 220v'da nasıl bağlanması gerekiyorsa o şekilde eğer 380v ise yine etikette yazan 380v'da naıl bağlanması gerekiyorsa ona göre bağlanır.

arkadaşım ben hep monefaz invertörleri üçgen bağladım sapıtmadı

istersen hız kontrölü temin ettiğin yerlede danışabilirsin
trifaz beslemeli invertörleride üçgen bağlarım ve sıkıntız çalışır

arkadaşların dediği gibi motor etiketine bakarakta bağlaya bilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…