0.25 kW motoru inverterle sürmek

xismet

Üye
Merhabalar,

0.25 kW asenkron motorumu inverterle sürüyorum. Arada PLC ile sinyal gönderiyorum da kontaktör falan kullanmıyorum. Kullanmalı mıyım ? Kullanmalıysam nerede kullanmalıyım ? Inverter-motor çıkışında mı yoksa PLC-inverter çıkışında mı ?

Böylesine acemice bir soru sorduğum için özür dilerim.

Teiekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar

Kontaktör kullanmana gerek yok. Yalnız güvenlik açısından önemli bir nokta var ise güvenlik rölesi ile birlikte kontaktör kullanman gerekir. Kontaktörü de inverter enerji girişi önüne koymalısın.

iyi çalışmalar

@alisirin:

Şimdi benim PLC çıkışımda röle bağlı zaten bu durumda bu röle kontaktör görevi mi görüyor ?

Merhabalar

PLC çıkışındaki röle sürücüye start vermek için sanırım. Kontaktörle aynı görevi görmüyor. Bir motoru sürücü ile çalıştırıyorsan başka bir kontaktör gerekmez. Sürücü enable - start ve stop yaparak çalıştırabilirsin. Dediğim gibi güvenlik için sürücü girişine de koyabilirsin.

umarım anlatabildim

iyi çalışmalar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,918
Kullanıcılar
451,083
Son üye
ahmetkaya2828

Yeni konular

Geri