1-25 Volt Guc Kaynagi Lm317 Isinma Sorunu

Bu 4 transistörü sürmek için devremde lm 723 entegresi ve onun çıkışında bd243 dü sanırım bd serisi bir transistör var. Bu transistör 2n3055 transistörlerini sürüyor bu şekilde de olmazmı?

Olabilir ama tam iletime geçiremez ise söylediğim gibi yapmanızda fayda var. Benzerini o şekilde yapmıştım.

Anladım teşekkür ederim. Biraz işlerimi toparladığımda proje haline getirip bir topikte paylaşmayı düşünüyorum. vakit ayırabilirsem.

kolay gelsin.

Soğutucunun ebatını büyütebilirsiniz.Ama LM317 nin ısınmasıda normaldir.Birde bağladığınız alıcının gücüne bağlı olarak değişir.Siz hangi LM317 kullanıyorsunuz.(LM317L,LM317T vb.) bunların çalışma akımları farklıdır...

2291.gifmerhaba bu resımdekını yap arkana bakma lm317 trafonla çozum olmaz olsada ılerde sıkıntı verır

Soğutucunun ebatını büyütebilirsiniz.Ama LM317 nin ısınmasıda normaldir.Birde bağladığınız alıcının gücüne bağlı olarak değişir.Siz hangi LM317 kullanıyorsunuz.(LM317L,LM317T vb.) bunların çalışma akımları farklıdır...

Ustunde bunlar yazıyor LM317 T
Bagladigim guc toplam 5 metreye yakin serit led hemen isinmaya basliyo.Aynisini 10 cm lik serit led baglayincada yapiyo tek farki bunda biraz daha gec isiniyo.Sogutucuyu buyuturum ama buyutsem bile yine ayni sekilde isincak.18 voltla calisan kucuk bi fan onune koydugum zaman iyi etki ediyo isisi normal oluyo ama fani cikislara bagladim icerden kart ustunde baglicak bi yer yok.Neden yaptigini bilmiyorum ayrica acemiyimde devreyi daha sokmekte istemiyorum yapabilcegim kolay bi yontem varsa soyler misiniz ?
Tesekkurler sizide yoruyom ama :D

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ekli dosyalar

• 1400451767026.jpg
    1400451767026.jpg
    86.7 KB · Görüntüleme: 17
merhaba 5 mt led bağlamışsın çektıklerı akimi belırtmemışsın ama tahmınım 500-600 mA uzerınde çektığın akim biraz zor gorunuyor işin çozum ya ikiye boleceksın 2.5 mt iki adet lm317 ikitane kullanacaksın veya yukardsa önerdığım devreyı yapacaksın 10 mt led bağliyabılırsın bu işi ben yapıyor olsam lm317 ile uğraşmam yukarda oğuz arkadaşimizin bahsettığı gıbı lm317 uzantısı L veya T olmasıda etkıler ama lm317 L kilif BC transistor gıbı çikiş akımı 200 mA lm317T 500 mA senın kurduğun led devre 10 mt diyorsun mt sınde 20 adet led olsa tahmını 3 chip led olsa her led 35 mA çeker gerısını sen hesapla

Forum istatistikleri

Konular
129,177
Kullanıcılar
451,529
Son üye
Ramazan Çelikten

Yeni konular

Geri