1 Faza Kompanzasyon Olurmu?

Eveeet bencede faydası olur sonuçta evlerde harcadığımız hem reaktif hem aktif gücün parasını ödüyoruz artık daireler için mini kompanzasyon var.. ayda faturaya % 20 kar sağlıyor buda yılda ne kadar yapar siz karar verin :D

Saygılarımla.....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Eveeet bencede faydası olur sonuçta evlerde harcadığımız hem reaktif hem aktif gücün parasını ödüyoruz artık daireler için mini kompanzasyon var.. ayda faturaya % 20 kar sağlıyor buda yılda ne kadar yapar siz karar verin :D

Saygılarımla.....

Sn.serhat33
Faydası olmuyor.Forumda defalarca tartışıldı emo açıklama yaptı.Forumda bazı üyelerimiz bizzat uyguladı.

Sayacın reaktif kapasitif olmadığından dolayı yapman birşey değiştirmez,yanlış anlaşılmasın kompanzasyon yapamazsın demiyorum.Evinde uygulayacağın bu sistem sadece cosfi değerini değerini değiştirir.

arkadaslar ben bunu birebir denedim eve20 mikofaratlık bir kondansatör bagladım 25 tl elektrik faturası gelen bi eve 20 tl den fazla fatura gelmez oldu.bence deneyin kondansatörü söktügüm an fatura 23 24 lere cıktı

arkadaslar ben bunu birebir denedim eve20 mikofaratlık bir kondansatör bagladım 25 tl elektrik faturası gelen bi eve 20 tl den fazla fatura gelmez oldu.bence deneyin kondansatörü söktügüm an fatura 23 24 lere cıktı

sayacınız mekanik mi elektronik mi??

Şimdi siz her ay aynı miktarda mı elektrik kullanıyorsunuz ki faturam düştü diyorsunuz.Öyle birşey yok kondansatör bağlamakla fatura düşmez.Forumda yazılanları lütfen okuyunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,918
Kullanıcılar
451,083
Son üye
ahmetkaya2828

Yeni konular

Geri