1 fazlı motor yardım

Arkadaşlar;
-motorun sadece ön kapağı açılabiliyor arkada kapak yok göve ile bütün,kablolar arkadan çıkıyor,stator gövdeye sıkı geçme,statoru sökmem riskli
-motorda daimi kondansatör var,santrifüj anahtar(platin)yok
-motor monofaze,etiketinde yazıyor ve sargılarındanda belli
-yardımcı sargı uçlarının üçünüde ölçtüm sanki sargı arasından bir uç çıkarılmış ve ana sargıyada aynı işlem yapılıp orta uçlar birleştirilmiş gibi(1-2 arası omaj+2-3 arası omaj=1-3 arası omaj , 1-2 ve 2-3 arası omajlar farklı)
-ana sargı uçlarını ters çevirdim motor hiç çalışmadı
-motorun,mevcut bağlantı şekliyle kalkışı ve çalışmasında hiçbir problem yok.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Güzel kardeşim çift sargı uçlarını ölçü alet ile bul diğer uçları kondansator veya merkezkaç anahtar ucudur.
AB sargı 1 ise DC-2ci sargı ve EF kondansator(merkezkaç uçlarıdır)
Faz - A veD ucuna,C ve E seri,Nötr-B ve F uçlarına.Yön değiştirme DC ile EF uçların yerleri değişmesi yeterli.Anormal sez var veya fazla akım çekerse AB ile DC yerleri değişecek.
Kolay gelsin.

Güzel kardeşim,yorum yazmadan önce iyice bi okusanız diyorum daha kaç kere yazayım,motorda santrifüj(mekezkaç,platin) yok,kondansatör harici,motorun içinde değil,bu normal bir monofaze motor değil,normalde nasıl yapılması gerektiğini gayet iyi biliyorum,motorun ana ve yardımcı sargılarından 3'ER TANE BOBİN UCU çıkıyor 6 UCUN ALTISIDA BOBİNLERDEN GELİYOR.

Arkadaşlar problemi hallettim,internette bulduğum şemayı ekliyorum,aklınızın bi ucunda dursun sonra benim gibi tırmalamayın :)
motor etiketinde 220v yazıyor ama motor 110 ve 220 çalışabiliyor,saygılar.

Ekli dosyalar

• motcon2.jpg
    motcon2.jpg
    22.8 KB · Görüntüleme: 118
bu motor juki marka olmasın
motor şemaya göre 380 volt tan 220 volta çevrilmiş
bu motorlarda hiç otomatige raslamadım
kolay gelsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,051