11AK20SX Vestel Black B 37 Besleme Arızası

M.Ozkan

Yönetici
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar;

37 Ekran TV de garip bir arızayla karşılaştım ve çözümünü bulamıyorum. MC44603 entegresinin 1. Pinin de Besleme voltajı sürekli sekiyor. Entegreyi ve C818 kondansatörü değiştirmeme rağmen sekme düzelmedi. Besleme katını komple kontrol ettim. Mantıktan uzaklaşıp tüm kondansatörleri söküp tek tek ölçtüm. SMPS Trafosunu söküp denedim, ama bu sekme entegreyi sökmeden hiçbir şekilde düzelmiyor. Şaseden kesik kesik ses geliyor yani besleme voltajı sürekli olarak yükselip düşüyor.

Tecrübesi olan arkadaşlar var ise yardımlarınızı rica ederim.

sn.fluke bıraz gec bır cevap oldu ama napayım yenı katıldım aranıza saseden gelen ses horzantal transıstorunun yandıgının ıfadesıdır horzantal transıstoru tv nın dst trafosunun yanındakı sogutucuya monte edılmıs transıstordur.Ya o transıstor gıdık yada dst trafosu bunu anlamanın tek yolu horzantal transıstorunun collektor yanı orta ucunu bosa alıp saseden voltajı olçmen gerekır 120-150volt arası olması gerekır eger otme sesıde kesılıyorsa sorun transıstorde dıkkat edılecek bı husus var burda eger olctugumuz voltj yuksek ıse beslemedekı kondansatorler degıstırmelı kolay gelsın...

11ak20sx şeması çok ama çok lazım mümkünse

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri