14.4 v şarjlı matkap

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bosch'un amatör seriden daha profesyonel ama bu.burada sorun şarjlı matkabımın olup olmaması değil. Bu matkabı işlevsel hale getirmek. Masaüstü kullanım için. Neyse çözüm yoksa mesele yok. Çok teşekkür ederim
Trafo sardırıp çıkışını doğrultun bu şekilde rahatça kullanabilirsiniz. Smps ile ilk çalbulmada sorun yaşayabilirsiniz.

Saygılar...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
24 volt 15 amper led adaptörünü gerilimini 18 volta düşürerek veya 12 volt 30 amper led adaptörünü gerilimini maksimuma çıkararak kullanabilirsiniz.

15 Volt 5A(minimum) smps bulabilirsen dene. 15 Volt matkabına zarar vermez.

Yükte 5 Amper yetersiz gelir. Makinanın gücüde önemli tabi ama genel olarak piyasada bulunan ekipmanlar için doğru. Özellikle torklu sıkma ve yükte tetiği bırakıp tekrar basmanız gerekirse smps direk korumaya geçebilir. Sn.kaygısız haklı.

Saygılar....

Yükte 5 Amper yetersiz gelir. Makinanın gücüde önemli tabi ama genel olarak piyasada bulunan ekipmanlar için doğru. Özellikle torklu sıkma ve yükte tetiği bırakıp tekrar basmanız gerekirse smps direk korumaya geçebilir. Sn.kaygısız haklı.

Saygılar....

Şunu mu demek istediniz, smps'ler üstünde yazdıkları kadar akımı veremezler. Veya resimdeki matkap 5 Amperden fazla akım çeker.

Şunu mu demek istediniz, smps'ler üstünde yazdıkları kadar akımı veremezler. Veya resimdeki matkap 5 Amperden fazla akım çeker.
Üstünde yazan akımı vermez demedim tabi, cihaz kalitesi burada baskın gelir. Piyasada bulunan tüm markaları tek tek denemediğim için böyle bir yorumda bulunamam.

Tetiğe ilk basıldığında çekilen akım yüksek olur, motor yüke bindiğindede özellikle zorlamada epey akım çeker.

Bu yüzden 5 Amperlik olan çok yüksek bir ihtimalle çalıştıramaz.

Bende elimdeki 12 Volt makineyi 12 Volt 7 Ah aküyle çalıştırıyorum. Elektrikliye çevireceğim ama fırsat olmadı. Unutmazsam bir ara kabaca kaç Amper akım çektiğini yazarım.

Saygılar....

Üstünde yazan akımı vermez demedim tabi, cihaz kalitesi burada baskın gelir. Piyasada bulunan tüm markaları tek tek denemediğim için böyle bir yorumda bulunamam.

Tetiğe ilk basıldığında çekilen akım yüksek olur, motor yüke bindiğindede özellikle zorlamada epey akım çeker.

Bu yüzden 5 Amperlik olan çok yüksek bir ihtimalle çalıştıramaz.

Bende elimdeki 12 Volt makineyi 12 Volt 7 Ah aküyle çalıştırıyorum. Elektrikliye çevireceğim ama fırsat olmadı. Unutmazsam bir ara kabaca kaç Amper akım çektiğini yazarım.

Saygılar....

Bunlar sorumun cevapları değil ayrıca yorumumu yerecek açıklamalar da değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri