14.4 v şarjlı matkap

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ezbere yazmadık ki, bilmesek neden iddia edelim?

Açıkla biz de bilelim neyi kimden saklıyorsun? Forumun amacı ne veya sen niye burdasın? Ben böyle diyorsam doğrudur demek için mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Açıkla biz de bilelim neyi kimden saklıyorsun? Forumun amacı ne veya sen niye burdasın? Ben böyle diyorsam doğrudur demek için mi?

Elbette hayır.:)

5 Amperlik güç kaynağının, şarjlı vidalama beslemek için yetersiz gelme ihtimali yüksektir. Makina yükte ve kalkışta, özellikle vida sıkarken yada gerektiğinde sıkılı olan vidayı daha fazla sıkmak istediğinizde 5 Amperden daha fazla akım çekecektir.

Motor kapalı, hiçbir güç etiketi yok, aynı şekilde şarjlı vidalamanında güç etiketi yok batarya ile çalıştığı için. Bu nedenle daha fazlasını söylemek sözkonusu değil. Ancak geçmişte benzer yöntemlerle şarjlı vidalama kullandığım için az çok ne kadar akıma ihtiyacı olduğunu biliyorum.

Saygılar...

Ürünün modeli videoda okunabiliyor. Dewalt DW980 model.

Şimdi batarya bilgilerine baktım 2.0 amper.

Arkadaşlar gerilmeye gerek yok. Az çok yorumlarınızı takip ediyorum. Beğenerek okuyorum. Yanlış anlaşılma olmasın. Birbirimizi kırmayalım. Forum amacı bilgiyi paylaşmak.

Bu konunun en mantıklı cevabı konu sahibi arkadaşımız elindeki akülü matkabı güçlü bir akü ile maksimum yük testi yaparak çektiği akımı ölçüp ona göre bir smps adaptör alıp kullanabilir düşüncesindeyim.

Testi herhangi bir aracın aküsü ile rahatlıkla yapabilir gerekli akımı ölçebilir ve sonrasında bu akıma uygun adaptörle işini rahatlıkla görebilir.

Saygılarımla.

ne anlamı kaldı şarjlı matkap olmasının? batarya yapan yerler var arayın bulun yaptırın...

Sorun yeni bataryanın neredeyse matkabın kendi fiyatını bulması. Yenisini almak daha mantıklı.

bazı akücüler bunları bataryasını yapıyor youtube'da videoları var...

Elbette hayır.:)

5 Amperlik güç kaynağının, şarjlı vidalama beslemek için yetersiz gelme ihtimali yüksektir. Makina yükte ve kalkışta, özellikle vida sıkarken yada gerektiğinde sıkılı olan vidayı daha fazla sıkmak istediğinizde 5 Amperden daha fazla akım çekecektir.

Motor kapalı, hiçbir güç etiketi yok, aynı şekilde şarjlı vidalamanında güç etiketi yok batarya ile çalıştığı için. Bu nedenle daha fazlasını söylemek sözkonusu değil. Ancak geçmişte benzer yöntemlerle şarjlı vidalama kullandığım için az çok ne kadar akıma ihtiyacı olduğunu biliyorum.

Saygılar...

Sayın @-Acemi-, motor var, motor var bunu benden iyi bilirsiniz, 100 mAh lik motor ile sizdeki 7 Ah lik motor
voltajları aynı olmak üzere aynı güçte olur mu? Veya daha net olmak gerekirse farklı güçteki motorlar (eşit voltajda) aynı veya yakın akım mı çeker? Burada amaç sözkonusu motor için gerekli akımı bulmak ki daha smps'nin gerilimini bile net olarak söyleyebilen çıkmadı. Sizin onay verdiğiniz kaygısız arkadaşın hesabına uyarsak sizin matkap için olması gereken akım 15/1.2=12.5 7A*12.5=87.5A ve hatta 175A 12V olmalı bulabilirmisiniz böyle bir smps

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri